Může to být začátek největšího restitučního skandálu, jaký kdy Česko zažilo. Dědicové po prvorepublikovém velkostatkáři Juliu Bečvářovi a jeho dětech získali v posledních letech nejlepší volné státní pozemky v Praze. Jako stavební parcely by měly odhadem hodnotu přes tři miliardy korun.

HN však zjistily, že ministerstvo zemědělství tyto převody zásadně zpochybnilo. Rozhodlo, že jedna z dědiček nemá na pozemky nárok. Protože nikdy nebyla velkostatkářovou příbuznou.

Informace o pozadí téhle historicky největší restituce už ostatně několik měsíců sbírají i policisté. Zajímá je, proč na tuhle zásadní nesrovnalost nepřišli pozemkoví úředníci už v roce 2009, když restituci schválili. A jestli to byla jen chyba, nebo promyšlený plán, jak se podvodem dostat k miliardovým majetkům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.