Nejvlivnější sdružení podnikatelů poznalo, jaké to je, když nedokáže splácet hypotéku. Hospodářská komora, jejímiž členy je 14 tisíc firem a živnostníků, musela na jaře prodat své sídlo v pražských Vysočanech.

Administrativní budova stojí na dobré adrese – jen pár kroků od stanice metra, navíc v sousedství prestižního kongresového hotelu Clarion. Ale komora už nezvládala každý měsíc dávat milion korun na splátky úvěru. Navíc v situaci, kdy dům z 80. let už nutně potřebuje rekonstrukci. 

„Bylo skutečně lepší budovu prodat a hypotéku tímhle způsobem najednou splatit,“ potvrdil tajemník komory Tomáš Vrbík. Budova teď patří ruským investorům, kteří za ni zaplatili 115 milionů a už plánují její rozsáhlou opravu. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sídlo Hospodářské komory v pražských Vysočanech koupil ruský investor za 115 milionů korun. A už plánuje rozsáhlou rekonstrukci. Sdružení se objektu na lukrativním místě zbavilo proto, že nezvládalo splácet hypotéku - každý měsíc milion korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.