Proč by měla Tour de France startovat v Kataru je otázka, která zdánlivě postrádá logickou odpověď, ale když si uvědomíte, že se na tomto světě platí penězi a těch má tahle arabská země víc než dost, tak už se jistá souvislost nabízí.

Podle agentury Reuters se Katar uchází o pořádání prologu nejslavnějšího závodu světa v roce 2016. "Jeho výsost už o tom uvažuje delší dobu. Právě začal kompletní proces vyjednávání," citovala agentura Reuters zdroj z katarské vlády, jejíž letecká společnost byla oficiálním dopravcem letošní Tour.

Podle nejmenovaného informátora nejsou problémem ani vysoké letní teploty, které v zemi panují. "Máme možnosti, jak to zvládnout. Stačí nám malý prolog, nijak dlouhý, jezdce bychom na některých místech kropili vodou. Technicky to není vůbec žádná komplikace," uvedl.

Tour už v zahraničí několikrát startovala. V roce 2007 začínala v Londýně, loni v Rotterdamu. Příští rok vyjede peloton z Lutychu a jubilejní 100. ročník o rok později odstartuje na Korsice. O začátek Tour v roce 2014 se pak uchází Florencie, zájem projevil také Edinburgh a Barcelona.

Související
Infografika Tour de France