Olympionik Roman Kreuziger nedokončil poslední etapu cyklistického závodu Kolem Polska, kterou poznamenal hustý déšť. Po 40 kilometrech odstoupil, protože necelé dva týdny před londýnským závodem nechtěl riskovat nachlazení nebo zranění.

Druhý český účastník, bývalý mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar a vítěz čtvrteční třetí etapy, dojel v hlavním poli ve stejném čase jako vítězný Němec John Degenkolb a celkově obsadil 33. místo.

Prvenství udržel Ital Moreno Moser z týmu Liquigas, který také dojel po závěrečných 131 kilometrech do Krakova v hlavním balíku.

Kreuziger měl před poslední etapou na 66. místě celkové klasifikace ztrátu téměř 21 minut, ale byl druhý v hodnocení vrchařů. Závod pro něj splnil směrem k olympiádě účel.

"Po dlouhé době jsem nejel na pořadí a mohl jsem si to zrežírovat podle svých potřeb. Polsko jsem pojal jako trénink na olympiádu, respektive jako závod na rozjetí po pauze. A po této stránce to splnilo účel," uvedl Kreuziger na svém webu.

Úroveň závodu byla vysoká, protože spolu s ním se na olympiádu chystala v Polsku i řada dalších jezdců, kteří také chybějí na Tour de France. "Každý den se jezdilo hodně svižně a já dobře potrénoval. V nedělní etapě jsme jeli v pěti v úniku od 6. do 180. kilometru, sjeli nás až deset kiláků před cílem," dodal jezdec Astany.

Nyní jej čeká závěrečná příprava na olympijský závod na Šumavě a v Krušných horách. V Londýně závodí hned na úvod her 28. července.