V Česku vzniká nová cyklistická stáj, jejímž cílem je vychovat jezdce pro jeden z nejvýznamnějších světových týmů, belgický Omega Pharma – Quick-Step (OPQS). Jezdit za ni budou jen cyklisté do 23 let. Jedním z dvou hlavních partnerů stáje je server IHNED.cz, po němž se tým také jmenuje.

Jedná se o tzv. kontinentální tým s tuctem jezdců, který bude sídlit v Česku. Stáj, která momentálně čeká na udělení licence mezinárodní cyklistické unie UCI, bude mít převážně české zaměstnance, jen trenér a kustod budou z Belgie. Ze země hlavní stáje pochází i druhý ze sponzorů – Etixx. Jedná se o výrobce nutričních přípravků, který vlastní společnost Omega Pharma.

"Jednoznačně je to šance pro talentované české jezdce dostat se do profi cyklistiky," uvedl Petr Kováč z vedení stáje Etixx – IHNED, který je zároveň výkonným ředitelem Patria Finance.

V úvodní sezoně obléknou dres nového týmu z dvanácti jezdců tři Češi – Karel Hník, Tomáš Koudela a Petr Vakoč. Po dvou jezdcích bude z Belgie, Francie, Norska, týmový trikot budou oblékat i Polák, Rakušan a Australan.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.