Plánovaný cyklistický šampionát nepočítá s účastí stáje Sky, jedné z nejsilnějších na světě. Tým, za který jezdí také vítěz letošního ročníku Tour de France Bradley Wiggins se do programu totiž zatím nepřihlásil.

Obrovský projekt, o jehož realizaci se snaží především český miliardář Zdeněk Bakala (spoluvlastník BXR Media, která vlastní Hospodářské noviny a IHNED.cz, pozn. redakce), má udělat z cyklistiky obdobu formule 1.

Součástí šampionátu mají být i velké závody jako Tour de France, španělská Vuelta nebo italské Giro. Ty by měly své vítěze, ale podle nasbíraných bodů v jednotlivých závodech by byl znám celkový vítěz, obdobně jako je to v případě F1.

Je možné, že závody budou mít různé bodování, podobně jako je to v případě tenisové ATP - největší turnaje mají víc bodů.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.