Zatímco sobotní etapa Tour de France, která cyklisty poprvé zavedla do hor, měla "jen" dva vrcholy, ta nedělní přišla hned s pěti stoupáními. Už na začátku navíc nasadili extrémní tempo závodníci ze stáje Garmin, které se všichni ostatní byli nuceni držet.

"Kdyby se stalo, že ujede třeba patnáct jezdců, tak se to v takových etapách roztrhá a peloton většinu z nich dojede. Ale tady se do toho šláplo hned od prvního kopce a prakticky to byla válka mezi Španěly a Brity," říká Zdeněk Štybar, jenž vinou zranění o letošní Tour přišel.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.