Andy Murray má štěstí, že hraje tenis a nejezdí na kole. Vítěz Tour de France dostane jen čtvrtinu peněz wimbledonského šampiona, který inkasoval milion šest set tisíc liber. Celkový šampion Tour ovšem má možnost svůj příjem vylepšit díky etapovým triumfům, horských prémiím a dalším bonusům. 

Pondělní volný den na Tour de France je dobrou příležitostí bilancovat, jak si zatím vedou finančně týmy ve 100. ročníku. V čele příjmů je Omega Pharma – Quick-Step, jejíž jezdci zatím "vydělali" přes 32 tisíc eur. Nejbohatším dnem pro belgický tým, jehož majitelem je Zdeněk Bakala, majoritní vlastník společnosti Economia (ta mimo jiné vydává Hospodářské noviny a IHNED.cz), byla středeční třetí etapa. Především díky vítězství Marka Cavendishe tým vydělal 11 300 eur.      

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.