Loňský šampion Tour de France Bradley Wiggins, kterého před letošní Tour v pozici jedničky u stáje Sky nahradil Chris Froome, se letos na triumf svého bývalého parťáka nedíval ani v televizi.

"Nedíval jsem se, nemohl jsem," citovala Wigginse britská BBC. Oblíbený Wigo by prý u záběrů na francouzské hory trpěl, kvůli zranění totiž přišel nejen o jubilejní stý ročník nejslavnějšího cyklistického závodu na světě, ale marně se snaží dostat zpět do formy.

"Nemohl jsem jen sedět a upadat do depresí," přiznal oblíbený Wigo, jenž se nyní vrací do formy v závodu Kolem Polska. "Viděl jsem jen část první etapy, jak se v cíli zasekl autobus, pak už jsem jen slyšel výsledky," dodal.

Mezi dvěma posledními vítězi Tour údajně nepanuje přehnaně přátelský vztah, oba týmoví kolegové a zájemci na post jedničky u stáje Sky ale pro sebe mají minimálně na veřejnosti slova respektu. "Chrisovo vystoupení bylo naprosto dominantní," řekl Wiggins.

Froome, který byl loni Wigginsovým hlavním pomocníkem, letos předváděl fenomenální výkony. Skvělé časovky, šokující nástup na jednom z nejhorších stoupání na Mount Ventoux, ale i úspěšné odvracení nekonečných útoků jeho soupeřů.

"Jak už jsem dříve řekl, je to asi nejlepší vrchař na světě," prohlásil Wiggins s tím, že letošní trasa závodu Froomovi maximálně vyhovovala. "Já jsem v kopcích nikdy tak dobrý nebyl, mojí specialitou vždycky byla časovka. Když je profil Tour takový jako letos, je z nás dvou Chris ten lepší" uznal.

Sám se nyní zaměří na přípravu na obhajobu titulu v časovce na mistrovství světa ve Florencii. Premiéra v závodu Kolem Polska mu příliš nevyšla, v úvodní etapě ztratil na vítěze devět minut.

Související