Letošní cyklistická sezona teprve finišuje, ale stáj ETIXX-IHNED se už pilně připravuje na tu nadcházející. Farma elitního profesionálního týmu Omega Pharma-Quick-Step českého majitele Zdeňka Bakaly (rovněž vlastníka vydavatelství Economia, pod které spadá server IHNED.cz) se v premiérové sezoně uvedla výbornými výsledky. V roce 2014 je chce alespoň zopakovat. Pomoci k tomu má i velký talent španělské cyklistiky Alvaro Cuadros Morata.

"Když jsme před rokem nastartovali tu myšlenku, tak jsme určitě nečekali, že se nám to povede tak, jak se to povedlo," uvedl na úterní tiskové konferenci manažer týmu Petr Kováč. "Zařadili jsme se mezi špičku Europe Tour a na žebříčku UCI jsme v ní kolem 14. až 15. místa, což jsme nečekali," podotkl.

Oceněním dobré výkonnosti byla i pozvánka na start týmové časovky nedávného mistrovství světa ve Florencii, kde triumfoval tým Omega Pharma-Quick-Step a sestava farmářského celku si dojela pro 25. místo. "To je jen kousek za týmy ProTour a je to velice motivující, abychom naše výsledky přinejmenším zopakovali," řekl Kováč.

Představitele stáje může těšit i skutečnost, že hned čtyři z jejích jezdců míří mezi elitu do ProTour. Včetně nadějného českého jezdce Petra Vakoče, který se posouvá do prvního týmu Omega Pharma-Quick-Step. "Z toho máme velkou radost. Dva jezdci do Omegy, dva do Cofidisu, to je více, než jsme mohli doufat," uvedl Kováč.

"Myslím, že sezona se nám podařila extrémně dobře, nejen výsledky, ale i tím, že se nám daří výchova mladých jezdců pro profesionální stáje. Od začátku se podařilo perfektně postavit tým," pochvaloval si sportovní ředitel a zároveň reprezentační trenér René Andrle. "Nastoupil jsem do rozjetého vlaku, ale od prvního závodu bylo znát, že tým je sestavený dobře," řekl Pavel Padrnos, další bývalý profesionál v roli sportovního manažera.

V současnosti už vedení stáje finišuje se složením týmu pro příští rok. Novými posilami jsou například Čech Jan Hirt a také Španěl Morata. "Jsem šťastný za to, že jsem tady dostal příležitost. Rád bych se také brzy dostal na tu profesionální úroveň," prohlásil Hirt.

Contadorův bratr přivedl španělskou naději

"Jsem rád, že Alvaro přichází právě do tohoto týmu. Je to kouzelný kluk, excelentní vrchař, v současnosti jeden z největších talentů ve Španělsku," chválil Moratu závodníkův manažer Francisco Javier Contador. "Doufám, že jsme pro něho vybrali to nejlepší, že se mu tady bude líbit a bude úspěšný tak, jak mu lidé předpovídají," dodal bratr slavného Alberta Contadora.

Kováč uvedl, že ETIXX-IHNED chce i nadále působit jako mezinárodní tým s českou licencí a znovu spolupracovat s Bakalovou akademií v Belgii. Skladba závodů má být podobně pestrá jako v tomto roce. "Momentálně sestavujeme program. Věřím, že se nám povede opět uspět, i když nebude jednoduché dostat se na takovou úroveň, na jakou jsme dosáhli tento rok," řekl Kováč.

Související