Prodej cyklistické stáje Saxo Bank, za kterou jezdí Roman Kreuziger, miliardáři Olegu Tiňkovovi je podle listu Gazzetta dello Sport hotovou věcí. Ruský bankéř prý koupí dánský tým za šest milionů eur. Dosavadní majitel Bjarne Riis zůstane nadále manažerem stáje a bude brát milion eur ročně. Oba muži na pondělí svolali tiskovou konferenci v Londýně.

Podle Gazzetty dello Sport se Tiňkov stanem vlastníkem týmu a ročně do něj investuje 11 až 13 milionů eur. Riis už prý oznámil členům stáje, že bude další čtyři roky manažerem. "Ubudou mi starosti a budu se moct více zaměřit na sportovní stránku, takže vám budu víc nablízku," citoval italský deník údajná slova bývalého úspěšného cyklisty.

Tiňkov byl poslední rok a půl druhým velkým partnerem týmu vedle dánské banky Saxo. V létě však měl s Riisem spory a nedohodli se na pokračování spolupráce, načež Tiňkov oznámil, že založí vlastní tým. Nakonec bude nadále zaměstnavatelem Kreuzigera či slavného Španěla Alberta Contadora, kterého kritizoval během letošní Tour de France za vysoký plat a špatné výsledky.

Riis byl majitelem stáje přes deset let. Jeho budoucnost v cyklistice je však nejasná kvůli chystané zprávě dánské antidopingové agentury o údajných dřívějších dopingových praktikách vítěze Tour de France z roku 1996.

Související