Zlatou medaili ze tříkilometrové trati ve Vancouveru sice rychlobruslařka Martina Sáblíková neobhájila, přesto přidala do české medailové sbírky druhý nejcennější kov - stříbro. Navázala tím na včerejší výkon Jaroslava Soukupa, jenž zaznamenal bronz v biatlonu.

Na mužskou část však ženy nenavázaly. Tajná favoritka na medaili Gabriela Soukalová totiž hned při první střelbě třikrát minula, čímž se připravila o medaili. Nejlépe nakonec dojela 16. Veronika Vítková. V akci se představila i snowboardistka Šárka Pančochová, která však ve finále slopestylu spadla, obsadila páté místo a musela odjet na vyšetření do nemocnice.

Sledujeme online

ObnovitOd nejstarších
9.2.2014 20:22 | Polák Stoch ovládl střední můstek

Polský nástupce Adama Malysze Kamil Stoch vyhrál na středním můstku s obrovským náskokem 12,7 bodu před Slovincem Prevcem a Norem Bardalem.

Nejlepším z českých závodníků byl 16. Roman Koudelka, jenž obsadil 16. místo. Jakub Janda skončil 19., Jan Matura si vyskákal 23. pozici. Lukáš hlava do druhého finálového kola nepostoupil.

9.2.2014 20:11 | Čeští skokané na středním můstku neuspějí

Žádný převratný výkon se českým skokanům na lyžích na středním můstku nepovedl. Všichni tři - Jakub Janda, Jan Matura i Roman Koudelka - skončí zřejmě okolo dvacátého místa. Ve druhém kole se čeká na poslední desítku skokanů, která rozhodne o medailovém pořadí.

9.2.2014 19:45 | Druhé kolo skoků pokračuje

Po krátké přestávce pokračuje druhé finálové kolo skokanů na lyžích na středním můstku, kam postoupili Janda, Matura a Koudelka. Lukáš Hlava "cutem" neprošel.

S velkým náskokem je na prvním místě Polák Kamil Stoch a bude velké překvapení, pokud nezíská zlato. Nejlepší z Čechů je Jakub Janda následovaný Janem Maturou.

9.2.2014 19:28 | Sáňkař Hyman dopadl stejně jako ve Vancouveru

Olympijským vítězem v jízdě na saních se stal opět Němec Felix Loch, který obhájil zlato z her ve Vancouveru. Stříbro vybojoval při rekordní účasti na sedmé olympiádě Rus Albert Demčenko a díky bronzu má už šestou medaili z OH Ital Armin Zöggeler. Český reprezentant Ondřej Hyman zopakoval 25. místo z her ve Vancouveru.

9.2.2014 19:19 | Jaroslav Soukup už drží v rukou bronzovou medaili

9.2.2014 19:02 | Janda je průběžně třetí

Na středním můstku se kvůli silnému větru skáče z nižší pozice, i tak toho ale využil Jakub Janda, jenž se zařadil na průběžné třetí místo.

9.2.2014 18:42 | Zahajovací ceremoniál očima Lukáše Bauera

9.2.2014 18:31 | Koudelka skočil na hranici postupu

Roman Koudelka skočil do vzdálenosti 98,5, což bude někde na pomezí postupu do druhého kola.

9.2.2014 18:25 | Začíná finále skoků na lyžích

I s českou čtveřicí - Jakub Janda, Roman Koudelka, Jan Matura a Lukáš Hlava - startuje finále skoků na středním můstku. Povede se někomu z Čechů překvapit?

9.2.2014 17:57 | Pljuščenko bude mít zlato

V týmové soutěži krasobruslařů má už před poslední ze tří disciplín jistou výhru Rusko, především díky famózní jízdě patnáctileté Julie Lipnické. Díky tomu se ze zlaté medaile raduje i Jevgenij Pljuščenko, pro něhož je to skvělý comeback.