Prezident Miloš Zeman svými výroky rozčílil aktivisty, kteří požadují odstranění vepřína v Letech u Písku v místech, kde stával protektorátní koncentrační tábor pro Romy.

Zeman uvedl, že je proti tomu, aby se likvidoval prosperující podnik. Byla by to podle něj národohospodářská ztráta. "A co vznikne na tomto území? Prázdná plocha, nic víc. Chcete budovat prázdné plochy?" ptal se moderátora diskusního pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čeští i zahraniční aktivisté odmítají slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že zrušení vepřína v Letech by bylo národohospodářskou ztrátou.
  • "Co vznikne na tomto území? Prázdná plocha, nic víc," uvedla hlava státu s tím, že už coby premiér odmítl vepřín zlikvidovat, protože by to bylo příliš drahé.
  • "Zemanovy výroky jsou fackou do tváře romským obětem holokaustu, jejich rodinám a členům české romské komunity obecně," reagoval například mluvčí občanského sdružení Konexe Miroslav Brož.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.