Slovenská zpěvačka žijící v Praze Katarzia zveřejnila před pár dny nový pochmurný song s videoklipem, který se snaží o optimistický nádech a poselství.

Jmenuje se Nikomu nepatríš a zpívá se v něm mimo jiné o stopách krve na prstýncích, které symbolizují domácí násilí.

Pomalu rostoucí a rozkvétající slunečnice v doprovodném klipu písně nabádá týrané ženy, aby se sebraly a nahlas mluvily o tom, že se jim v životě děje něco zlého, aby s tím bojovaly.

Katarzia, která se ve své tvorbě často vyzpívává z vlastních vztahových trablů, písní tentokrát reflektuje širší společenský fenomén, o němž se tolik nemluví, protože jeho oběti se o něm mluvit bojí. Připojila se tím jako první umělkyně k nové slovenské kampani Pretože hovorím nie, kterou Slováci spustili letos na jaře. Nejsou jediní − po celém světě je podobných aktivit víc. Kampaň Pretože hovorím nie je součástí projektu, který byl financován ze zdrojů Norského finančního mechanismu a spolufinancován ze zdrojů státního rozpočtu SR. Ve světě běží ještě výrazná kampaň se stejnou tematikou a s názvem One billion rising.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?