Známý pražský developer Luděk Sekyra se v těchto dnech spíše než výstavbou kancelářských a obytných budov zabývá stavěním mostů mezi lidmi. Sešli jsme se s ním těsně před jeho odletem do anglického Oxfordu, kde na tamní univerzitě český byznysmen sponzoruje a spoluorganizuje mezinárodní konferenci Veřejná sféra a náboženská diverzita. Setkání si klade za cíl navázat hlubší dialog mezi křesťany a muslimy.

Až o víkendu konference skončí, vrátí se Sekyra vyřídit obchodní záležitosti do Prahy a v příštím týdnu zase odletí do řeckých Atén na jinou konferenci. Ta se pro změnu týká budoucnosti liberální demokracie.

I tuto akci, zaštítěnou americkým listem New York Times, na níž bude přítomen třeba bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan, Sekyra platí. Tentokrát společně s firmou Google a s americkým miliardářem a filantropem maďarského původu Georgem Sorosem.

"Je to takový Davos o demokracii, letos poprvé se na samostatném sympoziu bude mluvit o ohrožené demokracii ve střední Evropě," říká Sekyra. Někdejší přítel pražských "kmotrů" se nyní pohybuje mezi slovutnými profesory z celého světa, podporuje multikulturalismus, hovoří o vlastní konverzi a připouští, že je mu blízká role "českého Sorose".

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.