Fotbalisté Česka podlehli Polsku 1:2.Češi nastoupili na stadionu v Chorzowě možná trochu nečekaně se dvěma útočníky Barošem a Slepičkou.

NAPIŠTE NÁM - Proč Češi prohráli v Polsku - svůj názor vložíte zde

Kvůli absencím hráčů ze záložní řady dostal přednost Pospěch, kterého doplnili stabilní Plašil s Kováčem a v poslední době jistý Šírl.

Obranná čtveřice zůstala beze změny ve složení Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski, branku hájil tradičně Petr Čech.

Petr Čech
Petr Čech

3

Předvedl jeden ze svých průměrných výkonů. Nic nezkazil, za obdržené góly vyloženě nemohl. První střela Brožka se možná chytit dala.
Zdeněk Grygera

3

Na své pravé straně střídal lepší okamžiky s horšími. Jako krajní bek však ofenzivu téměř nepodpořil. Po druhém gólu byl střídán.
Tomáš Ujfaluši

2-

Měl několik výborných obranných zákroků, ale v jeho hře byly rezervy. I díky jeho nedůrazu Češi poprvé inkasovali.
David Rozehnal

3

Několikrát trestuhodně zaspal, zejména v 18. minutě, kdy vůbec nezaregistoval zabíhajícího Wawrzyniaka. Na druhou stranu párkrát dobře uhasil situaci před bránou. Za stavu 0:2 v závěru ve vyložené šanci fatálně přestřelil bránu.
Marek Jankulovski

3

Ve hře dopředu byl hodně aktivní, svým důrazem připravil šanci pro Slepičku, ke skórování vybídl i Svěrkoše. Při bránění se však několikrát nechal obehrát.
Zdeněk Pospěch

3-

Překvapivě nastoupil v základní sestavě, ale moc vidět nebyl. Zejména ve hře dopředu byly vidět rezervy. Na jeho obranu lze říci, že se lépe cítí v obraně, kam se vrátil až po příchodu Sionka.
Radoslav Kováč

4

Kvůli jeho nedůslednosti, kdy nedokázal odzbrojit Blasczykowského, padl první gól. Ani ve zbytku utkání toho moc nepředvedl.
Jaroslav Plašil

3-

Při absenci Rosického, Matějovského a Poláka na něj zbyla důležitá úloha režiséra hry. Tuto roli však příliš nezvládl, není přirozeným vůdcem. Ve středu hřiště byl často faulován.
Radek Šírl
Radek Šírl

4

Na své levé straně zkazil spoustu přihrávek, ztrácel míče. V průběhu celého duelu téměř nebyl vidět. Zápas se mu příliš nepovedl.
Milan Baroš
Milan Baroš

3-

Ze začátku hrál poměrně slušně. Připravil šanci pro Slepičku, po výhozu Čecha ve 23. minutě měl nadějnou šanci, když se tísněn obráncem hnal na Boruce. Postupem času se však ze hry vytrácel.
Miroslav Slepička

4

Poprvé dostal důvěru od první minuty a hned v úvodu měl také svůj nejsvětlejší okamžik. Po Jankulovského sklepnutí byl sám před Borucem, ale trefil pouze jeho nohu. Celý zápas pak vůbec nebyl vidět. Je ale pravda, že, podobně jako Baroš, mnoho dobrých míčů od záložníku nedostal.
Libor Sionko

3

(od 58. minuty) Po svém příchodu hru Čechů osvěžil, leč nic světaborného sám nevymyslel.
Václav Svěrkoš

2-

(od 58. minuy) Hrál poměrně sympaticky. Po Jankulovského pasu ze strany přestřelil bránu, v závěru přesně přihrál Feninovi na jedinou branku hostů.
Martin Fenin

2

(od 82. minuty) Přestože přišel na hřiště až v závěru utkání, parádním náběhem a přesnou hlavičkou vstřelil v 87. minutě jediný český gól.

Napište nám svůj názor

Proč Češi v Polsku prohráli? Který z hráčů podle vás obstál a kdo vás naopak zklamal? Koho by měl trenér Rada postavit proti Slovinsku? Podaří se fotbalistům protrhnout pětizápasovou sérii bez výhry?

Váš názor:
Vaše jméno a obec:
Váš e-mail:

Vaše názory

Miroslav Klimeš, Brno

Zápas jsem neviděl celý,jen druhý poločas. při mizerném obrazu. Divím se ,že ťrenér postavil-nominoval Slepičku... Osobně bych doporučoval při tolika absencích  co nejrychleji povolat Jiřího Jarošíka . Myslím si že by pomohl už v nadcházejícím utkání ze Slovinskem, jež se musí vyhrát.

A nebál bych se postavit Kadlece místo Jankulowského, jež v posledních utkáních často hraje  nepřesvědčivě a pro středeční utkání bych zkusil přemluvit Galáska ( z Ostravy to není daleko ), určitě by se hodil a věřím že i rád pomohl.Příjemně mě překvapila útočná dvojice Svěrkoš-Fenin.

Crespo, Ostrava

No to jsou mi zase chytrolíni:), každý je chytrý, jak nevím co....ale Polsko to není žádná Andora, ale manšaft, který si myslím dokáže porazit kohokoli, takže prohra s nimi, není žádná blamáž...je pravda, že góly Kolera budou chybět než se najde střelec nebo střelci je třeba začít od začátku a uvidíme.

Mi osobně se práce trenéra Rady líbí a myslím, že se dostaví i výsledky a v pohodě postoupíme:) začiná se od znova, budování kádru atd.. a jsem rád, že dává šanci většině hráču né jako Kaja osvědčené Koler, Baroš....takže zdar fotbalu

Petr

Proč prohráli? To je přeci jasné-hráči, kteří reprezentují na to nemají

David

Sel jsem spat v 70. minute - to uz se mi dlouho nestalo...

Nic proti Kovacovi nebo Plasilovi, ale ve stredu hriste dlouhodobe ztracime. Jednoznacne se projevuje absence casto kritizovaneho (i mnou) Galaska, ktery dokazal nejen ucinne branit, ale i slusne rozehravat, cimz zaroven daval vic prostoru smerem do predu pro druhy stred.

Konkretni priklad? Ujfalusi ma balon, Polaci jeste nepresuji, ze stredu pribiha Kovac, nahravka, narazecka zpet a Kovac je obsazen. Pribhene PLasil, nahravka, narazecka zpatky a Ujfalusi, tvor hru!!! Logicky nasleduje nakop na nase obr utocniky...

Kam se vytratila lehkost a zaroven hlad a duraz? Proc Polaci i za stavu 2:0 presuji a dorazeji tesne nase hrace, zatimco nasi ze vzdy zastavi 2 metry od soupere a cekaji, co udela, z cehoz prameni, ze nam Polaci za stavu 2:0 snad 10 minut nepujcili mic a my se ani nesnazili jim ho vzit nebo je aspon dostat pod tlak a donutit k chybe?

A posledni otazka, kterou dnes poklada kazdy... Je snad Jarolim prasivy??? Nebo je tak nesympaticky?? V situaci nasi "male odvahy" smerem dopredu, ktera trva uz delsi dobu takovy hrac vysedava na lavicce a misto nej se na hriste cpou dalsi utocnici, kteri ale vetsinou ani poradny balon nedostanou...

Lukáš, Havlíčkův Brod

Nepocopím, že pokud je Necid v laufu, že mu padá do brány vše a my ho necháme doma. I jako sparťan uznávám, že do repre patří on a né Slepička. Bednář už měl být před rokem v repre, jelikž jsme neměli střelce a on dával v anglii 20 golů, byla to jen druhá liga, ale tlam by neuspěl žádný český klub.

Nechápu jak můžete kladně hodnotit střed obrany, asi jsem koukal na jiný fotbal, ale Ujfaluši je tragický a Rozehnal tak též, kde třeba Hubschmann, který hraje pohár a v základu Doněcku. Do zálohy pan rada nasadil dva obránce místo Sionka, to je trapné a ubohé, vidíme stále rukopis Brucknera. Je to špatné, Slovinci nás rozbijou 4:1.

Vašek

Co Čech,to trenér a jako takový bych už dávno dal důvěru Jarolímovi(patří pravidelně mezi nejlepší hráče bundesligy a DÁLE vLČKA,který by se mohl lépe uplatnit centry z pravé strany.Pokud jde o trvalé až okaté opomíjení Jarolíma není nějaký nesoulad mewzi trenéry ČR a otcem Karlem ?

Aleš Bursík, Krásný Dvůr

Kdy naposledy Češi vyhráli? Už si ani nepamatuju!
Zápas proti Polsku jenom potvrdil zápasy minulé. Slabý výkon ve středu pole! Tvůrce naší hry? Měl jím snad být Jaroslav Plašil? Pak ovšem zklamal. Nevymyslel téměr nic a pokud dostal míč, tak se ho rychle zbavoval směrem k vlastní bráně.

Ujfaluši a celá naše obrana pak dosti často byla nucena míče nakopávat dopředu na "aktivního" Baroše, který se hýbal asi dvacet minut v prvním poločase. Až po nasazení Václava Svěrkoše se do naší hry dostala chuť, ostatně jako v minulých zápasech, ve kterých nastoupil.

U nás se ovšem asi na snahu a pracovitost nehledí. Dává se často přednost "pochůzkářům". V závěru držela naše reprezentace míč často na svých kopačkách a nakonec se i zásluhou střídajícího Fenina dočkala snížení. Ovšem dravost a chtíč hrát přišel na hřiště až příliš pozdě.

Adam, Č.T.

Chtěl jsem se také rozepsat, ale v zásadě souhlasím s Petrem z Prahy. Možná jen doplním, že si umím představit Jarolíma místo Slepičky v základní sestavě. Mohli jsme v Polsku čekat horkou půdu a tedy více zahustit střed 5 záložníky. Slepička moc podhrotový nebyl. Hrát na 2 hroty musíme doma se Slovinskem. Těším se na středeční zlepšený "týmový" výkon... :)

Lojza-Šternberk

Až nebude vše poplatné Spartě tak snad budeme i vyhrávat, protože hráči Sparty jsou neustále protěžováni a přitom jsou to lazaři.Rada by měl odejít,jelikož staví hráče dle příslušnosti klubu a na podle výkonnosti.

Petr, Praha

Proč Češi v Polsku prohráli? Protože mají zraněného Rosického, eventuelně Matějovského a nejlépe hodnoceného záložníka bundesligy, na kterého spoléhá celý Hamburk (mimochodem jeho kapitán) si dovolíme nechat na lavičce a tvorbu hry přenecháme na panu Splašilovi s panem Blonďákem kovářem.

Výsledkem je tragická hra ve středu pole (jestli se dá o nějaké hře vůbec mluvit).
Další důvod je ponechání dvou špičkových útočníků (Bednář, Necid)mimo nominaci a namísto toho se do klíčového zápasu postaví pan Slepička, který má se svou stávající formou problém prohnat obranu Kladna či Zlína.

Myslím, že po tom, co naši fotbalisté (ale především pan trenér) v Polsku předvedli, by se mělo velmi intenzivně zvažovat odvolání pana Rady. Vždyť máme snad nejhratelnější skupinu ze všech!!!