Fotbalisté Slavie se hned po utkání s Libercem shromáždili uprostřed hřiště a na velké červené hvězdě převzali zlaté medaile a pohár pro mistra ligy. Na oslavy přišli s výjimkou Tomáše Necida i hráči, kteří červenobílý dres oblékali na podzim.

Pohár přinesl svým následovníkům František Veselý. Jako první zvedl trofej nad hlavu za obrovského nadšení fanoušků kapitán Erich Brabec a pak už si na něj sáhli i další. Medaile pak hráčům předal místopředseda svazu Jaroslav Vacek.

Trenér Karel Jarolím si oslavy dokázal užít, nezakryl však zklamání nad výsledkem. "Chtěli jsme to utkání vyhrát, takže spokojen být nemohu. Zřejmě se z toho stává tradice," připomněl stejný výsledek z posledního kola před rokem proti Jablonci.

Přesto však přiznal, že mu obhajobou spadl kámen ze srdce. "I letos nás potkal výpadek, ale šanci jsme nikomu nedali, bylo to přesvědčivější než loni. Ne nadarmo se říká, že obhájit titul je těžší, a proto z toho letošního mám trochu větší radost."

Slavnostní závěr ligy se pokusila narušit skupina polských výtržníků, proti níž zasáhla policie. Hned po zápase vnikla na hřiště a pak se pustila do potyčky s příznivci Slavie.

Nejprve proti nim zasáhla pořadatelská služba a pak i policie, která je za potlesku hlediště odvedla.

Související