O přestupu na svých internetových stránkách informoval francouzský klub, který za svou hvězdu dostane 35 milionů eur (asi 902 milionů korun), s případnými bonusy dokonce až 41 milionů.

O dohodě informovala již v poledne rozhlasová stanice RMC. Tehdy francouzský klub ještě přestup popřel, ale o pár hodin později už transfer jednadvacetiletého Benzemy, o kterého se ucházel i Manchester United, potvrdil na svých stránkách.

Francouzský reprezentant s alžírskými kořeny je již čtvrtou posilou Realu. Prezident Florentino Pérez již do týmu přivedl Portugalce Cristiana Ronalda, Brazilce Kaká a španělského stopera Raúla Albiola.

Za ně dohromady utratil 175 milionů eur (asi 4,5 miliardy korun). Z Ronalda udělal s 96 miliony eur nejdražšího hráče v historii.

Podívejte se, jak v Realu přivítali Brazilce Kaká

 

Benzema je v prvním týmu Lyonu od roku 2004 a poslední tři roky patřil mezi hlavní opory. Celkem slavil čtyři mistrovské tituly.

V poslední sezoně se mu však nedařilo tak jako o rok dříve, kdy se stal nejlepším střelcem Ligue 1. I proto Lyon titul neobhájil.

Celkem Benzema za Lyon odehrál 112 ligových zápasů a vstřelil 43 branek. Dalších 24 zápasů a šest gólů nasbíral v dresu francouzské reprezentace.

Související