Pád vedoucího celku Gambrinus ligy se na Hané trošku čekal. Severočeši, které v týdnu kosila chřipka a kteří dokonce žádali o přeložení duelu, začali proti Sigmě odvážně, ale v závěru fyzicky odpadli.

Olomouc, jež se v průběhu podzimu trápila, je teď naopak ve velké pohodě. Po čtyřech vyhraných utkáních v řadě vedli Hanáci po poločase 2:1 i proti Teplicím. Ve druhém poločase si tři body pojistili, když přidali málo vídané čtyři branky a zvítězili celkově 6:2.

Ve vedení ligy jsou s dvoubodovým náskokem na Jablonec stále Teplice, o jeden bod méně mají sparťané. Slavia ztrácí jakožto obhájce titulu do čela jedenáct bodů.

15. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - FK Teplice 6:2 (2:1)
Branky: 27. a 73. Ordoš, 52. a 80. Dreksa, 24. Šultes, 86. Janotka z pen. - 43. Mahmutovič, 59. Klein. Rozhodčí: Paták - Kordula, Pospíšil. ŽK: Rossi, Škerle - Matula, Lukáš. Diváci: 3762.