Fotbalový Liverpool se trápí v anglické lize a nyní ještě nespotoupil ze základní skupiny Ligy mistrů, přesto vedení slavného klubu neuvažuje o změně trenéra. "Nemá se čeho obávat. Nedávno podepsal pětiletou smlouvu, ze které uběhly teprve čtyři měsíce, takže není na místě bavit se o něčem takovém," řekl směrem k trenérz Rafaelu Benítezovi výkonný ředitel anglického celku Christian Purslow.

"Udělali jsme během soutěže hodně chyb. Vyřazení musíme brát jako fakt a hledět dál," prohlásil Benítez po výhře na Debrícnem, které však už konec v Lize mistrů neodvrátilo. "Dnes jsme hráli fantasticky, ale zkazili jsme si to už dřív. Hlavně porážkou doma s Lyonem. Liga mistrů je taková soutěž, v níž pokaždé dostanete to, co si zasloužíte," řekl smutný kapitán Liverpoolu Steven Gerrard, pro něhož byla úterní výhra v Maďarsku jen slabou útěchou.

Liverpool se teď musí srovnat s tím, že na jaře bude pokračovat jen v mnohem skromnější Evropské lize, předchůdci Poháru UEFA, kde tým z Anfield naposledy startoval před šesti lety. "Ale teď je to náš další cíl, kde chceme uspět," plánoval Benítez. "Budeme chtít Evropskou ligu vyhrát," řekl brankář Pepe Reina. Nejprve ale musí tým zabrat v Premier League, kde je Liverpool až sedmý se třináctibodovou ztrátou na vedoucí Chelsea.