Tomáš Necid pokračuje v barvách CSKA Moskva ve skvělých střeleckých výkonech. Po dvou brankách do sítě městského rivala Spartaku ve víkendovém duelu ruské ligy reprezentační útočník poprvé v sezoně skóroval v Lize mistrů.

Vyrovnávacím gólem nastartoval obrat v utkání proti Wolfsburgu. CSKA po výhře 2:1 zvýšil naděje na postup ze skupiny.

Necid byl od začátku vidět, ale jako první udeřili hosté, v jejichž sestavě opět chyběl obránce Jan Šimůnek.

Martins v 19. minutě vysunul do úniku bosenského kanonýra Džeka, který sám před Akinfejevem nezaváhal. Domácí dál měli převahu, ovšem v jasných šancích selhali Krasič a po Necidově přiťuknutí i Vasilij Berezuckij.

Český útočník se dočkal 13 minut po změně stran, kdy hlavou usměrnil do branky Aldoninův centr ze strany. Obrat pak dokonal krásnou ranou z dálky nejlepší hráč utkání Krasič.

CSKA se naopak díky výhře bodově dotáhl na svého soupeře v tabulce. O tom, kdo doplní Manchester do osmifinále, rozhodne závěrečné kolo.

Manchester prohrál doma v LM po 23 zápasech

Překvapením večera byla porážka Manchesteru United, který podlehl Besiktasi Istanbul 0:1 a ztratil dlouhou domácí neporazitelnost v soutěži. Ta se zastavila na 23 zápasech.

Rudí ďáblové nastoupili v druhém duelu skupiny s jistotou postupu v zádech a trenér Alex Ferguson dal šanci hráčům širšího kádru. Besiktas bez potrestaného Tomáše Sivoka toho dokonale využil a veze si do Turecka nečekanou výhru.

Naposledy přitom na anglické půdě utrpěl debakl 0:8 s Liverpoolem, což je dodnes rekordní porážka. I tentokrát se istanbulský celek zapsal do statistik, protože utnul 23 utkání trvající domácí neporazitelnost Manchesteru v této soutěži.

Bayern díky prohře Juventusu vykřesal naději na postup

Hrozbu vyřazení odvrátil tápající Bayern Mnichov. Bez Luky Toniho, který se pustil do otevřené slovní rozepře s koučem Louisem van Gaalem, i několika zraněných hráčů udolal Maccabi Haifa 1:0. Vítěznou branku zaznamenal Ivica Olič.

Bayernu pomohl výsledek z Bordeaux, kde domácí porazili Juventus Turín 2:0. Výraznou zásluhu na tom měl český záložník Jaroslav Plašil, po jehož centru vsítil v 54. minutě vedoucí gól Fernando.

Mnichované se přiblížili "Staré dámě" na rozdíl jediného bodu. Tým, který si společně s vítězem skupiny Bordeaux zahraje osmifinále, určí až duel v Turíně. Juventusu bude stačit remíza.

Ronaldo se vrátil po zranění, postup ale neslavil

Rozhodnuto stále není ve skupině C, kde se díky domácímu vítězství 1:0 nad Curychem posunul do čela Real Madrid. Španělským divákům se poprvé po zranění představil hvězdný Cristiano Ronaldo, který odehrál závěrečných 20 minut.

Druhé místo drží AC Milán. Italský velkoklub remizoval na San Siru s Marseille 1:1, ovšem během utkání mu výrazně pomohlo štěstí, protože hosté dvakrát trefili tyč.

Ve skupině D už bylo o postupujících rozhodnuto. První příčku a lepší výchozí pozici do osmifinále si zajistila výhrou 1:0 v Portu Chelsea, v jejímž dresu si další čisté konto v sezoně připsal brankář Petr Čech.

Londýňané protáhli neporazitelnost v soutěži na 13 utkání.

Kyperský tým APOEL Nikósie v druhém duelu remizoval s Atlétikem Madrid 1:1. V hostujícím dresu odehrál celé utkání zadák Tomáš Ujfaluši.

Skupina A:
Bayern Mnichov - Maccabi Haifa 1:0 (0:0)

Branka: 62. Olič. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 60.000.

Girondins Bordeaux - Juventus Turín 2:0 (0:0)
Branky: 54. Fernando, 90.+4 Šamach. Rozhodčí: Gonzalez (Šp.).

1. Girondins Bordeaux  5 4 1 0 8:2 13

2. Juventus Turín          5 2 2 1 3:3 8

3. Bayern Mnichov        5 2 1 2 5:4 7

4. Maccabi Haifa           5 0 0 5 0:7 0

Skupina B:
CSKA Moskva - VfL Wolfsburg 2:1 (0:1)

Branky: 58. Necid, 66. Krasič - 19. Džeko. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 25.000.

Manchester United - Besiktas Istanbul 0:1 (0:1)
Branka: 20. Tello. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

1. Manchester United  5 3 1 1 7:5 10

2. VfL Wolfsburg          5 2 1 2 8:5 7

3. CSKA Moskva           5 2 1 2 8:9 7

4. Besiktas Istanbul     5 1 1 3 2:6 4