Fotbalisté Barcelony ve 12. kole porazili Real Madrid 1:0. Real měl sice převahu, ale ani miliardové letní posily a půlhodinová přesilová hra po vyloučení Busquetse mu k pokoření soupeře nepomohly.

Barcelona porazila Real potřetí za sebou. Skóre z těchto zápasů je 9:2.

Tým z Madridu toužil porazit Barcelonu i proto, že mu na jaře odvěký rival uštědřil porážku 2:6. Napravit porážku se ale nepovedlo.

Uzdravený Cristiano Ronaldo, ani další letní posily Kaká a Benzema nedokázali obranu Barcelony překonat. Když už se hosté dostali do vyložené šance, skočil jim pod nohy kapitán domácích Carles Puyol, který ve druhé půli zablokoval hned tři gólové střely.

Real může litovat zahozených příležitostí

Barcelona do utkání nasadila uzdraveného Lionela Messiho, ale druhý z klíčových útočníků Ibrahimovic zůstal jen na lavičce. I proto se v první půli častěji objevoval v útoku Real.

Jenže krátce po změně stran vtrhl Ibrahimovic na hřiště a ukázal, proč je nejlepším střelcem Barcelony. Stačily mu čtyři minuty na hřišti, aby si naběhl za obranu na centr Daniho Alvése a ranou z voleje zařídil výhru Barcelony.

Hosté sice tlačili, k čemuž pomohlo i vyloučení Busquetse po druhé žluté kartě za hraní rukou, ale Barcelona si už vedení pohlídala.

Vrátila se tak do čela tabulky právě před Real, který nyní ztrácí dva body.

Atlético čtyřmi góly deklasovalo Espanyol

Čest Madridu zachránilo Atlético, které v dalším zajímavém zápase porazilo Espaňol Barcelonu 4:0.

Tým Tomáše Ujfalušiho, který odehrál celé utkání, tak ukončil sérii pěti zápasů bez výhry a dostal se ze sestupových pozic. O zisku tří bodů rozhodlo jihoamerické útočné duo Forlán a Agüero, které se postaralo o tři góly.

V dalším zápase prohrál Villarreal na stadionu Gijónu 0:1 a stále čeká na první výhru venku. Jedinou branku zápasu vstřelil chorvatský útočník Bilič, který čtvrt hodiny před koncem dorazil neproměněnou penaltu spoluhráče Riviery.

Za předcházející faul byl navíc vyloučen hostující stoper Gonzalo.

Domácí dostali minutu před koncem možnost k zahrávání druhého pokutového kopu, ale brankář Diego López exekutora, kterým byl tentokrát střelec Bilič, znovu vychytal.

Valencia přišla o výhru gólem z penalty v závěru

Ztrátu s čelem tabulky pomalu ztrácí Valencie, která remizovala s Mallorkou 1:1. Jediný gól Valencie vstřelil nejlepší střelec ligy David Villa, na výhru to přesto nestačilo. Sedmadvacetiletý kanonýr se prosadil střelou zblízka tři minuty po přestávce.

Domácí ale neproměnili několik dalších příležitostí, což je nakonec stálo tři body. Pět minut před koncem zajistil hostům remízu z pokutového kopu útočník Borja Valero.

Výsledky 12. kola: Gijón - Villarreal 1:0 (75. Bilič), Valencie - Mallorca 1:1 (48. Villa - 85. Borja Valero z pen.), FC Sevilla - Málaga 2:2 (58. a 72. Luis Fabiano - 22. Fernando, 45. Duda), Almería - Bilbao 1:4 (84. K. Uche - 31. Martinéz, 41. Ustaritz, 60. Llorente, 77. Marcos), Getafe - Xerez 5:1 (44., 45. z pen. a 58. Soldado, 57. Parejo, 60. Casquero - 33. Aythami), Santander - La Coruňa 0:1 (75. Lopo), Valladolid - Tenerife 3:3 (27. a 49. Costa, 35. Canobbio z pen. - 63. Niňo, 72. Angel, 84. Ayoze), Zaragoza - Pamplona 0:1 (26. Nekúnám), Barcelona - Real Madrid 1:0 (56. Ibrahimovic), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 4:0 (62. a 85. Agüero, 27. Forlán, 89. Maxi Rodríguez).