525 minut bez inkasovaného gólu je zapomenuto. Víkendová porážka Chelsea na hřišti Manchesteru City znovu vystavila brankáře Petra Čecha kritice. Trenéra Chelsea Carlo Ancelotti přesto brankáře hájí. 

Třikrát letos Chlesea prohrála v Premier League a vždy v tom měl „prsty“ brankář Petr Čech. Naposledy o víkendu pustil proti Manchesteru City lacinou střelu Carose Téveze z přímého kopu.


Na hřišti Wiganu Chelsea prohrála 1:3, Čech byl vyloučen a po jeho zákroku na Rodallegu dal sám postižený z penalty druhý gól.

V zápase s Aston Villou sse Čech podepsal opět pod vítězný gól soupeře. Při rohu podběhl centr a Collins zařídil domácím hlavičkou do prázdné brány výhru 2:1.


„Petr má spoustu zkušeností a sám dobře ví kdy udělá chybu. Jsem s ním spokojený, nikdy jsem neměl brankáře, který by tak často riskoval a vybíhal pro míč,“ citoval italského kouče deník Times. „V Premier League potřebujete brankáře, který umí číst přihrávky a centry, a v tom je Čech nejlepší v Anglii,“ dodal.

Právě vybíhání bývá přitom nejčastěji kritizovanou Čechovou chybou. Nejisté vyběhnutí předvedl i ve víkendovém zápase proti Manchesteru City, míč směřující do prázdné branky ale na poslední chvíli odvrátil Ricardo Carvalho.

Nezvládnutý vysoký míč stojí i za Čechovou reprezentační noční můrou. Na mistrovství Evropy v roce 2008 proti Turecku Čech srazil centr k Nihatovi, který vyrovnal na 2:2. Češi nakonec prohráli 2:3 a byli vyřazeni. Mnozí větší počet chyb dávají do souvislosti se zraněním hlavy po zákroku Stephena Hunta na podzim 2006.

Chelsea selhala v záloze

„To se stane. Chybu udělá každý brankář. Petr si ale v celé sezóně vede dobře, jsem s ním spokojený,“ hájí sedmadvacetiletého brankáře Ancelotti. „Proti City byl hlavní problém v naší záloze, kterou Manchester přehrál,“ doplnil.

Dnes čeká Chelsea v Lize mistrů poslední zápas proti kyperskému Apoelu Nikósie. Čech stejně jako několik dalších opor nenastoupí, protože domácí už mají postup i první místo ve skupině zajištěny. Šanci dostanou mladí, v brance by měl Čecha nahradit Ross Turnbull.