Fotbalisté vedoucí Chelsea v 16. kole anglické ligy remizovali 3:3 s Evertonem a na domácím hřišti poprvé v soutěži nezvítězili. Na všech třech inkasovaných gólech měla podíl domácí obrana, při prvním z nich si nešťastně srazil míč do sítě brankář Petr Čech.

Svěřenci trenéra Ancelottiho na stadionu Stamford Bridge v lize inkasovali poprvé od úvodního kola a ve čtvrtém soutěžním zápase za sebou nezvítězili.

Čechova smolná chvíle přišla v 12. minutě po přímém kopu hostujícího obránce Bainese. Kapitán Terry v souboji s útočníkem Sahou hlavičkoval do tyče, od které se míč odrazil do zad plachtícího českého brankáře a skončil za brankovou čárou.

Domácí ale během následujících deseti minut otočili skóre. V 18. minutě nejprve vyrovnal kanonýr Drogba a o pět minut později dokonal obrat druhý forvard Anelka. Hráči "Blues" ale těsné vedení neudrželi a v páté nastavené minutě první půle inkasovali branku do šatny od nigerijského útočníka Yakubua. Ten lehce skóroval po nedorozumění domácí obrany jen několik minut po vystřídání zraněného spoluhráče Joa.

V druhé polovině utkání padly další dvě branky. Po hodině hry zvýšil na 3:2 druhým gólem v zápase domácí Drogba a 13. ligovou trefou se dostal do čela tabulky střelců. Právě tento reprezentant Pobřeží slonoviny však měl velký podíl na vyrovnávacím gólu, když po další standardní situaci hostů trefil před brankou jen hlavu Francouze Sahy.

Aston Villa vyhrála na Old Trafford poprvé od roku 1983

Prohry Chelsea ale nedokázal využít druhý Manchester United, který doma podlehl Aston Ville 0:1. V tabulce tak Manchester na druhém místě zaostává za Chelsea o tři body. Aston Villa se díky první výhře na Old Trafford od roku 1983 vyšvihla na třetí místo, čtvrtý Arsenal má ale o dva odehrané zápasy méně.

Utkání rozhodl ve 21. minutě nejlepší střelec hostů Gabriel Agbonlahor, jenž hlavou proměnil přesný centr spoluhráče Ashleyho Younga.

Nedařilo se ani Tottenhamu, jenž doma překvapivě prohrál 0:1 s nováčkem z Wolverhamptonu a může ztratit pozice zajišťující Ligu mistrů. Jedinou branku utkání vstřelili na londýnském stadionu White Hart Lane hosté už v 3. minutě. Irský útočník Doyle přesně hlavičkoval z volného přímého kopu spoluhráče Milijaše. Tottenhamu nepomohl ke gólu ani chorvatský záložník Modrič, který se jako střídající hráč vrátil do soutěžního zápasu po čtyřměsíčním zranění lýtka.

Manchester City nenavázal na vítězství nad Chelsea z minulého kola a znovu jen remizoval 3:3 na půdě trápícího se Boltonu. Manchesterský klub na Reebok Stadium dokonce třikrát prohrával, ale pokaždé dokázal odpovědět.

Dvakrát mu pomohl Argentinec Tévez, který se střelecky probudil a za poslední tři soutěžní zápasy dal čtyři branky. Dvě trefy zaznamenal i domácí chorvatský útočník Klasnič. Hosté udrželi remízu i přesto, že hráli od 65. minuty bez vyloučeného útočníka Bellamyho.

Figueroa dal gól z půlky hřiště

Gól z vlastní poloviny hřiště vstřelil obránce Wiganu Maynor Figueroa, jehož tým remizoval 2:2 na hřišti Stoke. Šestadvacetiletý Hondurasan v 72. minutě rychle rozehrál nařízený přímý kop, přehodil vysunutého brankáře Sörensena a zvýšil na 2:1 pro hosty.

Jeho gól připomněl slavnou trefu Davida Beckhama, který se v dresu Manchesteru United trefil z vlastní půle v roce 1996 proti Wimbledonu. Wigan se však z vedení radoval jen dvě minuty, než srovnal domácí Shawcross. Hosté mohli ve Stoke přece jen vyhrát, ale útočník Rodallega v 90. minutě neproměnil penaltu.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:
Stoke - Wigan 2:2 (37. Tuncay, 74. Shawcross - 15. Boyce, 72. Figueroa), Birmingham - West Ham United 1:0 (52. Bowyer), Bolton - Manchester City 3:3 (12. a 53. Klasnič, 44. Cahill - 28. a 77. Tévez, 45.+2 Richards), Burnley - Fulham 1:1 (60. Elliott - 50. Zamora), Chelsea - Everton 3:3 (18. a 59. Drogba, 23. Anelka - 12. vlastní Čech, 45.+5 Yakubu, 64. Saha), Hull - Blackburn 0:0, Sunderland - Portsmouth 1:1 (23. Bent - 90. Kaboul), Tottenham - Wolverhampton 0:1 (3. Doyle), Manchester United - Aston Villa 0:1 (21. Agbonlahor).

1. Chelsea 16 12 1 3 40:13 37
2. Manchester United 16 11 1 4 34:14 34
3. Aston Villa 16 8 5 3 26:14 29
4. Arsenal 14 9 1 4 38:18 28
5. Tottenham 16 8 3 5 35:22 27
6. Manchester City 15 6 8 1 29:21 26
7. Liverpool 15 7 3 5 31:20 24
8. Birmingham 16 7 3 6 16:16 24