Stejnou výhodu pak po změně stran zužitkoval k vyrovnání při dvakrát opakované penaltě Frank Lampard. Chelsea tak vede o čtyři body před Manchesterem United.

West Ham, za který odehrál celý zápas Radoslav Kováč, sice prohrál předchozí tři duely a hodně se trápil, proti Chelsea se ale vytáhl. V nastaveném čase první půle se dokonce dostal do vedení, když Diamanti poslal při pokutovém kopu Čecha na druhou stranu branky. Chelsea z velkého tlaku vytěžila alespoň vyrovnání a prodloužila sérii zápasů, v nichž skórovala, již na 34 utkání.

Vyjma penalty si Čech poradil se všemi dalšími nebezpečnými situacemi před svou brankou. Udělal tak jistě radost i svému trenérovi Carlu Ancelottimu, který se Čecha zastal v rozhovoru pro dnešní vydání deníku News of the World.

"Občas udělá chybu při vybíhání, ale pro brankáře v Anglii je důležité, aby se nebáli vybíhat. Není lehké najít takové brankáře, kteří by se nebáli riskovat. Velmi dobrý brankář musí být osobností a mít odvahu, což Petr splňuje, a proto nechci, aby něco měnil v tom, co dělá," uvedl Ancelotti.

Wolves tentokrát vyhráli

Rovněž si prý nemyslí, že by se Čech bál vybíhání po svém zranění z roku 2006. "Nemyslím si, že by se Petr bál. Jeho zranění je již minulostí. Pokud by měl problém, tak by vůbec nevybíhal," dodal italský kouč.

Fotbalisté Wolverhamptonu potvrdili zlepšenou formu výhrou 2:0 nad Burnley. Tým, který při devítizápasovém čekání na výhru klesl na předposlední místo tabulky, nyní vyhrál již třetí z posledních čtyř utkání a dostal se ze sestupových pozic.

Výhra byla zadostiučiněním pro trenéra Wolverhamptonu Micka McCarthyho, který byl kritizován za to, že v minulém utkání s Manchesterem United nasadil hráče z lavičky a usnadnil tak soupeři cestu za výhrou 3:0. Proti Burnley již poslal do hry nejsilnější sestavu, která důležitý boj o záchranu zvládla.

Související