Pavel Nedvěd ukončil v červnu hráčskou kariéru. O jeho možném dalším působení se spekuluje od léta. Někdejší záložník několikrát vyloučil návrat na trávník a bránil se i trenérské roli.

"V této chvíli musím odmítnout nějakou vedoucí i manažerskou funkci v Juventusu. Není žádný důvod, abych se stal součástí sestavy, která tam teď je," řekl Nedvěd v červenci deníku Gazzetta dello Sport.

Spekulace o jeho spojení s Juventusem se několikrát znovu objevily. V listopadu deník Tuttosport napsal, že by Nedvěd mohl na jaře začít trénovat žáky Juventusu a od léta by se měl zařadit do realizačního týmu trenéra Cira Ferrary.

I samotný Nedvěd, který v období fotbalové nečinnosti mimo jiné věnoval propagaci protahovacích cviků, připustil, že pokud by někdy začal trénovat, tak právě u mládeže.

"To by mohla být moje cesta. Zatím jsem ale žádné takové nabídky nedostal. Kdyby za mnou s něčím takovým přišla česká reprezentace, Juventus nebo jiný klub, hodně bych o tom přemýšlel," prohlásil.

Jenže Juventus nyní potřebuje především probudit A tým. Pod vedením někdejšího obránce Ferrary se mužstvu vůbec nedaří. Prohrál pět z posledních šesti zápasů a navíc vypadl v základní skupině Ligy mistrů, když v klíčovém zápase utrpěl debakl s Bayernem Mnichov. O osudu kouče jednalo v pondělí vedení klubu a zatím ho ponechalo ve funkci.

Pokud by však šéfové "Staré dámy" kouče odvolali, měl by ho podle deníku Gazzetta dello Sport nahradit právě Nedvěd.

Sedmatřicetiletý Nedvěd však zatím nemá potřebnou licenci pro trénování v Serii A. Tým by proto společně s ním vedl kouč juniorky Luciano Bruni.

Související