Ambiciozní bundesligový Stuttgart potřebuje v zimě vyřešit brankářský post. Čtyřicetiletý Jens Lehmann je na skolnku kariéry, navíc na sebe na podzim upozornil víc skandály, než brankářským uměním. Za kritiku vedení si vysloužil pokutu, negativní pozornost přitáhl i když se vymočil v průběhu zápasu. Navíc čelil trestnímu oznámení, poté co sebral jednomu z fanoušků brýle.

Podle Bildu už má Stuttgart seznam možných kandidátů, kteří by mohli německého vetrána nahradit. Na nejvyšším místě figuruje právě Jaroslav Drobný z Herty. Českému gólmanovi končí v létě smlouva a přesun z momentálně poslední Herty by zřejmě uvítal. I když Stuttgart figuruje momentálně až na patnáctém místě (prvním nesestupovém), jde o silný klub, který loni obsadil v bundeslize třetí místo.

Agentura Sport Invest International, která Drobného zastupuje, se nechce k informaci německého listu příliš vyjadřovat. "Víme o tom, že Jarda je vnímán jako jeden z nejlepších brankářů bundesligy. Registrujeme proto zájem několika bundesligových celků, ale v této chvíli se Jarda v klidu připravuje na jaro v Hertě Berlín," řekl ČTK hráčův agent Pavel Zíka.

Podzim byl pro Hertu jako noční můra 

Český brankář se v podzimní sezoně trápil za děravou defenzivou Berlína, který inkasoval nejvíc gólů ze všech bundesligových týmů a před jarní částí je beznadějně poslední. Po prosincové porážce 2:5 na hřišti Bayernu Mnichov dokonce naštvaný Drobný prohlásil, že Hertha na německou ligu nemá.

Podle Bildu mu vedení Herthy během srpna nabídlo prodloužení kontraktu, ale třicetiletý brankář ho zřejmě i kvůli současnému postavení v tabulce zatím nepodepsal.

Drobného odchod by ovšem Hertě narušil strategii, mužstvo by přišlo o jednu z klíčových opor. Přitom se v zimě snaží naopak horečně posilovat - klub už získal třeba řeckého útočníka Gekase z Lverkusenu, záložníka Kobiašviliho ze Schalke nebo Romana Hubníka ze Sparty.