Manchester City ohlásil za uplynulý finanční rok ztrátu 92,6 milionu liber (asi 2,7 miliardy korun). Příští rok má být navíc ztráta ambiciózního klubu ještě vyšší. Nyní totiž nebylo do účetnictví započítáno 125 milionů liber, které klub utratil za letní přestupy, ani odstupné 12 milionů liber pro nedávno odvolaného trenéra Marka Hughese.

List The Independent však uvádí, že ztráta City není britským rekordem. Podle deníku Chelsea před čtyřmi lety ohlásila ztrátu ještě o padesát milionů vyšší. The Times dokonce uvádějí, že jde až o třetí největší ztrátu. V obou případech mělo City zaostat za Chelsea.

Tým City koupil předloni v září šejk Mansúr a od té doby do něj investoval 394,5 milionu liber. Pod jeho vedením klub oproti předchozímu roku téměř ztrojnásobil finanční ztrátu. "Ekonomické výsledky odrážejí období velkých změn, kterými klub prochází. Je to cena za dlouhodobé investice a plánování, kterým vedení a majitelé chtějí zajistit stabilitu klubu," řekl finanční ředitel City Graham Wallace s tím, že transformace klubu bude trvat ještě několik let.

Šejk Mansúr také následoval příkladu majitele Chelsea Romana Abramoviče a kapitalizoval své pohledávky vůči City, čímž klub oddlužil. Podle nových pravidel UEFA totiž týmu v případě vysokých dluhů hrozilo, že by mohl přijít o účast v evropských pohárech.

Související