O zbývajících dvou účastnících vyřazovacích bojů se rozhodne v neděli.

Čtyři celky prošly skupinou s plným počtem bodů, z toho dva - Plzeň a Drážďany dokonce nedostaly ani gól. Západočeši dnes na domácím hřišti v Luční ulici stvrdili postup výhrou 2:0 nad druholigovým Sokolovem.

Naději na účast ve středečním čtvrtfinále v Edenu si udržely České Budějovice, které v odpoledním duelu stejné skupiny porazily Příbram 1:0, a v případě příznivých nedělních výsledků mohou postoupit jako nejlepší mužstvo z druhého místa. Příbramští i ve třetím duelu nastoupili s rezervou a s turnajem se rozloučili s hrozivým skóre 0:11.

Drážďany sice figurují až na sedmnáctém místě třetí německé ligy, ale premiéru v Tipsport lize zatím zvládají na výbornou. Po těsných výhrách nad druholigovým Ústím nad Labem a Kladnem zdolaly s přehledem lídra nejvyšší soutěže Teplice 3:0. Gólově se před početnou enklávou německých fanoušků opět prosadil český útočník Pavel Dobrý, který po deseti minutách otevřel skóre.

Téměř jistý postup má i Jablonec

Tepličtí neuspěli ani v prvním dnešním utkání proti Kladnu, nezískali ve skupině C ani bod a znovu potvrdili, že se jim v Tipsport lize poslední dobou vůbec nedaří. "Tyhle tři zápasy jsme zasvětili tomu, abychom si udělali obrázek o testovaných hráčích, což se nám asi docela povedlo. Takže svůj účel to splnilo, výsledek není tak podstatný," tvrdil teplický kouč Jiří Plíšek.

Remíza 3:3 s druholigovým Zlínem definitivně zajistila čtvrtfinále Olomouci. Naopak Tescoma se se soutěží rozloučila, i když v brněnské skupině D ani jednou neprohrála. Lepší bilance však poslala do vyřazovacích slovenskou Senicu, která byla nejlepším týmem z druhých míst ve skupinách D až F. Spolu s ní postoupily Žilina a Trenčín.

O posledních dvou účastnících čtvrtfinále se rozhodne v neděli. Téměř jistě si další fázi Tipsport ligy zahraje Jablonec, který má po dvou zápasech skóre 9:2 a o postup by ho připravila jen vysoká porážka s Bohemians 1905. "Klokani" potřebují zvítězit.

Související