Očekávaný přestup je hotov. Jan Rajnoch přestoupil z Mladé Boleslavi do tureckého Ankaragücü, kde podepsal smlouvu na tři a půl roku. Právě z tohoto tureckého celku se nyní vrátil do Sparty stoper Erich Brabec. Devětadvacetiletý fotbalista má v tureckém klubu pomoci řešit nedostatek defenzivních hráčů, neboť se mu nepodařilo získat některé z plánovaných posil - například Ricarda Costy z Wolfsburgu. Klub už ale získal Kamerunce Geremiho či Slováka Saparu.

Smlouvu s Rajnochem podepsali zástupci Ankaragücü na poslední chvíli, protože v pondělí končí v Turecku přestupní termín. Teď už zbývá jen, aby během dneška byl transfer zaregistrován v nové elektronické databázi Mezinárodní fotbalové federace. "Ale to už by měla být jen administrativní formalita, intenzivně se pracuje na tom, aby se všechno stihlo," řekl sportovní ředitel mladoboleslavského klubu Zdeněk Kudela.

Přestupová částka, odhadovaná na patnáct až dvacet milionů korun, nebyla zveřejněna.

Rajnoch je univerzální fotbalista, v poslední době v Mladé Boleslavi často hrál postu defenzivního záložníka. Začínal v mládežnických týmech Sparty, za dospělé hrál v Mladé Boleslavi, Xaverově, Bohemians Praha a Slovácku, odkud se vrátil do Boleslavi. Loňské jaro strávil v německé Chotěbuzi.

V první lize odehrál 171 utkání a vstřelil 24 branek, čtyřikrát nastoupil za reprezentační celek.

Související