První fotbalová liga se může těšit na atraktivní novinku v přímých přenosech České televize. Ve vybraných zápasech by mohl mít hlavní rozhodčí mikrofon, jehož prostřednictvím uslyší veškerou komunikaci televizní diváci.

"Všechny aktéry na to dopředu připravíme. I taková věc může pomoci dostat fotbal blíže k lidem," uvedl mluvčí fotbalového svazu Petr Svěcený po dnešním mezi zástupci ČMFS a sportovní redakce České televize. "Zároveň vymýšlíme projekt, který by motivoval kluby k atraktivnější hře. Stojíme o to, aby televize primárně vysílala z těch stadionů, kde je dobrá atmosféra a kde se hraje atraktivní fotbal," řekl Svěcený, bývalý televizní komentátor.

Česká televize by si ráda zachovala práva na přenosy z nejvyšší soutěže, o kterých se jedná. "Na doladění podmínek máme ještě trochu času, nicméně už pro jarní část chtějí obě strany zatraktivnit fotbalový produkt tak, aby z toho profitovali všichni, především pak fanoušci," uvedl šéfredaktor sportu ČT Otakar Černý v tiskové zprávě fotbalového svazu.

Televize připravuje na jaro novinky, které by měly přenosy zatraktivnit. "Chystáme zbrusu nové studio, moderní znělky, nové rubriky a další novinky, které určitě vysílání ligy pozvednou. Chceme s kamerami do útrob stadionů, jak před zápasem, tak i po něm. Budeme se snažit mít kameru i mikrofon při losovacím aktu těsně před výkopem," řekl komentátor Pavel Čapek.

Související