Trenér Guus Hiddink skončí na lavičce ruské fotbalové reprezentace letos v červnu, kdy mu vyprší smlouva. Dohodl se na tom s novým prezidentem svazu Sergejem Fursenkem. S národním mužstvem postoupil nizozemský kouč do semifinále mistrovství Evropy 2008, na letošní světový šampionát se ale Rusové nekvalifikovali.

Hiddink v deníku De Telegraaf uvedl, že se s Fursenkem domluvil na ukončení spolupráce. "Dohodli jsme se na tom už teď, aby federace měla dost času na hledání nástupce," napsal třiašedesátiletý trenér, který vedl například Real Madrid nebo reprezentace Nizozemska, Koreje a Austrálie.

Vystřídá Beníteze?

O svých budoucích plánech nehovořil, už v minulosti ale naznačil, že by se rád vrátil do anglické ligy. V Premier League působil už v uplynulé sezoně, kdy čtyři měsíce jako dočasný trenér vedl londýnskou Chelsea, nyní se v médiích spekuluje především o zájmu Liverpoolu.

Podle agentury AP není vyloučeno ani to, že by Hiddink mohl krátkodobě převzít některý z týmů, který postoupil na letošní MS. Možné je například jeho angažmá v Nigérii.

Související