Fotbalisté Juventusu Turín vezou v Evropské lize cennou výhru 2:1 pro domácí odvetu z půdy Ajaxu Amsterodam. Tým, za který odehrál druhý poločas Zdeněk Grygera, který se tak postavil proti svému bývalému klubu, dokázal otočit výsledek a přečkal i mohutný závěr domácích. S hosty to nevypadalo před poločasem dobře, v 17. minutě jim vstřelil Sulejmaní první gól, ovšem ještě před přestávkou stačil vyrovnat Amauri a už za Grygerovy přítomnosti dokonal výsledkový obrat.

Obhájce trofeje Šachtar Doněck v sestavě s Tomášem Hübschmanem inkasoval na trávníku Fulhamu již v třetí minutě z kopačky Gery, ale ještě do přestávky dokázal vyrovnat Luiz Adriano. Gól Zamory z 63. minuty znamenal výhru domácích, ale přesto je to pro Doněck slibný výsledek před odvetou.

V základní sestavě Wolfsburgu se znovu objevil Šimůnek a ani jemu se nepodařilo zabránit těsně před poločasem vedoucí brance Senny. Na tu ale střelecky aktivnější hosté reagovali brzy po pauze, kdy se prosadil kanonýr Grafite. V rychlém sledu se měnilo skóre ještě jednou v závěru: nejprve Grafite z penalty přidal druhý gól, ale vzápětí Ruben srovnal na konečných 2:2.

Salcburk ztratil dvoubrankové vedení

Salcburk už o poločase v Lutychu spřádal plány na postup do dalšího kola, ale ty musel přes vedení 2:0, o které se zasloužil dvěma góly Janko, ještě odložit. Po pauze inkasoval tři branky a prohrál 3:2. Slovenský exslávista Švento odehrál za Salcburk 84 minut.

Velmi zajímavé utkání se hrálo v Enschede, kde místní Twente hostilo německé Brémy. Ačkoliv byl hostující Werder zejména v prvním poločase, kdy si vytvořil tři gólové šance, lepší, prohrál po krásné Janssenově střele z dálky. Gólovou nemohoucnost hostů mohlo Enschede ve druhém poločase ztrestat z rychlých brejků, ale výsledek už se neměnil.

Za Anderlecht hrál z Čechů jen Mazuch

V Bilbau se v sestavě Anderlechtu objevil z českých hráčů pouze Ondřej Mazuch, protože Jan Polák s Danielem Zítkou se teprve vracejí po dlouhodobých zraněních a Lukáš Mareček se po svém příchodu do sestavy ještě nedostal. Španělé měli sice převahu, ale jako první skórovali hosté, úspěšný byl v 35. minutě Biglia. Po přestávce vyrovnal San José.

Atlético Madrid v sestavě s Tomášem Ujfalušim doma jen remizovalo 1:1 s Galatasarayem Istanbul, jemuž chyběl český střelec Milan Baroš. Domácí vedli po Reyesově gólu, v závěru vyrovnal Keita.

V Liverpoolu se hrálo prakticky na jednu branku, ale obrana rumunského Urziceni dlouho odolávala. Jediným střelcem byl až devět minut před koncem Ngog a výhra s čistým kontem dává Liverpoolu nadějné vyhlídky před odvetou.

Stejný výsledek vybojoval i Hamburk v sestavě s českými reprezentanty Davidem Jarolímem a Davidem Rozehnalem proti Eindhovenu. Jedinou branku vstřelil v 26. minutě z penalty Jansen.

Brankář Herthy Berlín Jaroslav Drobný inkasoval v zápase s Benfikou Lisabon již ve čtvrté minutě z kopačky Di Maríi. Ještě do přestávky bylo ale skóre srovnané, když se do vlastní sítě trefil Javi García.

Úvodní utkání 3. kola fotbalové Evropské ligy:

Rubin Kazaň - Hapoel Tel Aviv 3:0 (2:0)
Branky: 14. a 23. Bucharov, 69. Semak. Rozhodčí: Collum (Skot.).

Ajax Amsterodam - Juventus Turín 1:2 (1:1)
Branky: 17. Sulejmani - 32. a 58. Amauri. Rozhodčí: Bebek (Chorv.). ČK: 90+2. Salihamidžič (Juv.).

FC Bruggy - Valencie 1:0 (0:0)
Branka: 56. Kouemaha. Rozhodčí: Chapron (Fr.). ČK: 51. Silva (Val.)

Villarreal - Wolfsburg 2:2 (1:0)
Branky: 43. Senna, 85. Ruben - 65. a 84. z pen. Graffite. Rozhodčí: Blom (Niz.). ČK: Marcato (Vil.)

Standard Lutych - Salcburk 3:2 (0:2)
Branky: 66. z pen. a 82. Witsel, 80. De Camargo - 4. a 45. Janko. Rozhodčí: Balaj (Rum.).

Twente Enschede - Werder Brémy 1:0 (1:0)
Branka: 39. Janssen. Rozhodčí: Batista (Port.).

Lille - Fenerbahce Istanbul 2:1 (1:1)
Branky: 3. Balmont, 52. Frau - 5. Vederson. Rozhodčí: Iturralde González (Šp.).

Athletic Bilbao - Anderlecht Brusel 1:1 (0:0)
Branky: 58. San José - 35. Biglia. Rozhodčí: Trefoloni (It.).

Kodaň - Olympique Marseille 1:3 (0:0)
Branky: 79. Grönkjaer - 72. Niang, 84. Ben Arfa, 90. Kaboré. Rozhodčí: Vallasco Carballo (Šp.).

Panathinaikos Atény - AS Řím 3:2 (0:1)
Branky: 67. Salpingidis, 84. Christodulopulos, 89. Cissé - 29. Vučinič, 81. Pizzaro z pen. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Atlético Madrid - Galatasaray Istanbul 1:1 (1:0)
Branky: 23. Reyes - 77. Keita. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.).

Fulham - Šachtar Doněck 2:1 (1:1)

Branky: 3. Gera, 63. Zamora - 32. Luiz Adriano. Rozhodčí: Gumienny (Belg.).

Liverpool - Unirea Urziceni 1:0 (0:0)
Branka: 81. Ngog. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.).

Hamburk - PSV Eindhoven 1:0 (1:0)
Branka: 26. Jansen z pen. Rozhodčí: Circhetta (Švýc.).

Hertha Berlín - Benfica Lisabon 1:1 (1:1)
Branky: 33. vlastní Javi García - 3. Di María. Rozhodčí: Hauge (Nor.).

Everton - Sporting Lisabon 2:1 (1:0)
Branky: 35. Pienaar, 49. Distin - 87. Veloso z pen. Rozhodčí: Čeferin (Slovin.). ČK: 86. Distin. Hráno v úterý 16.2.