Majiteli fotbalové Chelsea Romanu Abramovičovi zřejmě došla trpělivost a hodlá tvrdě trestat své hvězdy za další skandály. V tom nejnovějším má obránce Ashley Cole podle britských médií dostat od ruského šéfa pokutu 200 tisíc liber (5,8 milionu korun) za to, že si večer před ligovými zápasy zval na hotelový pokoj milenku.

Abramoviče pobouřila už nedávná aféra jiného obránce Johna Terryho, jenž měl milostný vztah s dlouholetou přítelkyní někdejšího spoluhráče z Chelsea a národního týmu Wayna Bridge. Pověst klubu nyní pošpinil i Cole, a Abramovič proto svolal celý tým ke schůzce.

"Sešli jsme se s hráči a vysvětlili jim, jaké chování se od nich očekává. Teď všichni vědí, co mají dělat pro to, aby chránili pověst klubu," citoval bulvární list The Sun kouče Carla Ancelottiho.

Zatímco Terry při svých avantýrách neporušil týmová pravidla, další "ženáč" Cole ignoroval zákaz návštěv na hotelovém pokoji. Devětadvacetiletý obránce, pro něhož sezona skončila zlomeninou kotníku, se podle "Sunu" sešel na hotelu se sekretářkou Vicky Goughovou před závěrečnými zápasy minulého ročníku v Hullu a na hřišti West Hamu.

Související