V Paříži v pondělí začal soud s fotbalovým klubem Paris Saint-Germain a francouzskou divizí firmy Nike kvůli údajným tajným platbám, s jejichž pomocí klub v minulých letech získal například Gabriela Heinzeho a Nicolase Anelku. Klub i firma vinu odmítají, ale soud má zato, že se tak vyhnuly placení daní. Podle agentury Reuters se budou u soudu zpovídat dva bývalí prezidenti PSG a také agenti hráčů. Mezi obviněným však nejsou žádní fotbalisté.

Vyšetřovatelé tvrdí, že agenti, sponzoři a klub zapřeli v letech 1998 až 2005 část plateb za zhruba dvě desítky hráčů. Společnost Nike je obviněna z toho, že skrytým platbám napomáhala sponzorskými smlouvami s hráči jako byl Brazilec Ronaldinha. Bývalý nejlepší fotbalista světa hrál za Saint-Germain v letech 2001-2003.

Pokud budou obvinění odsouzeni, budou nejspíš muset zaplatit miliony eur, které údajně dluží na daních a sociálním zabezpečení, neboť skutečné platby byly vyšší, než se udávalo.

Právník obviněných tvrdí, že na dohodách nebylo nic neobvyklého. "Myslíte si, že fakt, že Ronaldinho hraje v kopačkách Nike, není pro Nike žádná výhoda? Není normální za to platit?" uvedl Olivier Metzner. "Tohle se děje ve všech zemích světa. Dělali jsme to v Paříži, stejně jako všude jinde, ale máme problémy jen v Paříži," dodal obhájce.

Související