Fotbalisté Barcelony drží před zítřejší osmifinálovou odvetou v Lize mistrů proti německému Stuttgartu všechny trumfy ve svých rukou. Obhájce titulu čeká utkání na domácím stadionu Nou Camp, z Německa si přivezl remízu 1:1 a ve svém středu má výjimečného Lionela Messiho. Postup do čtvrtfinále by tak pro katalánský celek neměl být nikterak složitý, zvlášť když Stuttgart letos spadl do bundesligového průměru.

Kromě těchto výhod jsou však Barcelonští pod velkým tlakem, postoupit přes německé mužstvo je pro ně takřka povinností. Minulý týden navíc vypadl druhý španělský gigant Real Madrid a konec Barcelony by byl pro španělský fotbal velkou ranou. "Mnoho lidí by si přálo, aby Barcelona vypadla,“ řekl obránce Barcelony Daniel Alves. "Víme, jak důležitá a náročná tato soutěž je. Musíme dobít baterie a být připraveni. Bude to vskutku těžký zápas a my do toho musíme dát vše,“ uvedl barcelonský bek.

Šance pro Stuttgart? Zopakovat první poločas

Že se Stuttgartem bude potíž, se Barcelona přesvědčila v prvním poločase úvodního duelu v Německu, kde byl bundesligový klub lepší a vedl. To Stuttgartským vlévá alespoň trochu optimismu před jinak mimořádně náročnou misí. "Je v našich silách, abychom ve středu podali po celých devadesát minut výkon jako v prvním poločase u nás,“ prohlásil trenér Stuttgartu Christian Gross. "Nejedeme do Španělska na výlet, každý hráč musí podat životní výkon,“ doplnil stuttgartský sportovní ředitel Horst Heldt.

Zásadní bude, jak se prosadí Lionel Messi, který svou výjimečnost demonstroval o víkendu, kdy třemi góly sestřelil Valencii. "Je v excelentní formě, hodně nás drží. Máme nejlepšího hráče světa,“ pěl na Messiho adresu jeho spoluhráč Alves. Držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa dal letos za Barcelonu ve všech soutěžích už 29 branek.

"Je báječný fotbalista,“ řekl o Messim trenér hostí Gross. "Jenom by nám pomohlo, kdyby proti nám ve středu tři góly nedal,“ dodal stuttgartský kouč.

Lehmann poprvé na Nou Campu

Atakům Messiho a spol. bude čelit stuttgartská defenziva v čele se zkušeným brankářem Jensem Lehmannem, který zítra ve své bohaté kariéře poprvé nastoupí na Nou Campu. "Toto jsou zápasy světové úrovně, o nichž každý fotbalista sní,“ uvedl Lehmann. "Trenér mě vystavil tlaku, to mám rád,“ dodal čtyřicetiletý gólman.

Ve druhém zítřejším utkání Bordeaux s Jaroslavem Plašilem přivítá Olympiakos Pireus a z Řecka bude hájit vedení 1:0. Oba zápasy začínají ve 20.45.