"Já na Stamford Bridge neprohrávám," kasal se před zápasem svým typickým způsobem kouč milánského celku José Mourinho. Pyšný Portugalec přivedl právě Chelsea před několika lety ke dvěma titulům, v Lize mistrů ji však k absolutnímu vrcholu dovést nedokázal. Stejně jako jeho následovníci.

Katem Chelsea se stal Kamerunec v dresu Interu Eto'o

A že se to nepovedlo Carlu Ancelottimu, o to se postaral právě Mourinho. Poté, co Chelsea porazil jeho Inter v Římě 2:1, dokázal Mourinhův celek vyhrát i v Londýně. V 78. minutě se Interu vyplatila taktika přihrávek na hranu ofsajdové hrany. Sneijder dokonale nastartoval Eto'a - a stoper Ivanovič ani brankář Turnbull neměli šanci ho zastavit.
Turnbull chytal, protože Petr Čech se zranil při prvním zápase v Římě - a kvůli zdravotním potížím nebyl k dispozici ani Hilário.

V první půli měla převahu Chelsea, zejména krátce před přestávkou se Blues dožadovali odpískání penalty. Před Anelkou odkopl míč v poslední chvíli Thiago Motta, Lamparda zase zastavil Samuel.

Druhá půle? V ní Chelsea jednoznačně zklamala

Po změně stran ale Inter překvapivě získával stále pevnější půdu pod nohama a byl nebezpečnější. Panděva musel v poslední vteřině zastavit Žirkov, pak obrovskou šanci zahodil Milito.

A když převahu hostí završil Eto'o, šance Chelsea klesly k nule. Musela by vstřelit tři branky během 12 minut. A to bylo nereálné. Domácí ovládla velká frustrace, která vedla i k Drogbově vyloučení.

Pod postup CSKA se gólem podepsal i Necid

Hostující tým se radoval i v Seville. Navzdory tomu, že si Španělé z Moskvy přivezli solidní výsledek 1:1. Ale v odvetě uspělo CSKA. I díky Tomáši Necidovi, který ve 39. minutě po autovém vhazování zužitkoval Hondovu přihrávku a skvělým uvolněním přes Dragutinoviče se dostal do šance, kterou mazácky proměnil. Domácí pak sice vyrovnali, ale poslední gólové slovo měl Japonec Honda.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea FC - Inter Milán 0:1 (0:0) Branka: 78. Eto'o. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ČK: 87. Drogba (Chelsea). První zápas 1:2. Postupuje Inter.

Rozhodující momenty zápasu:

FC Sevilla - CSKA Moskva 1:2 (1:1) Branky: 41. Perotti - 39. Necid, 55. Honda. Rozhodčí: Kassai - Erös, Vamos (všichni Maď.). První zápas: 1:1. Postupuje CSKA Moskva.