Doslova od kolébky se v německém Hannoveru pěstuje vztah k místnímu bundesligovému klubu Hannover 96. Porodní sál nemocnice Friederikenstift byl zařízen v barvách celku, jehož zeleno-bílý dres obléká i český záložník Jiří Štajner. Informovala o tom agentura DPA.

Zelená, černá a bílá. To jsou tři barvy, které novorozeňata v dolnosaské metropoli spatří jako první po narození do fotbalového světa. Klubovým barvám je podřízeno vše, a porodní sál tak zdobí klubové míče, vlaječky, štulpny a kopačky. Nechybějí ani fotografie aktuálního týmu Hannoveru. "Doufáme, že díky tomuto nápadu vzroste porodnost a my získáme nové fanoušky," věří prezident klubu Martin Kind.

S nápadem přišli fotbalovou horečkou zasažení zdravotníci, kteří neskrývají, že jejich iniciativa má sloužit k náboru nových fanoušků. Tím spíš, že nad jejich milovaným klubem se momentálně vznáší hrozba sestupu.

Každé mimino se od narození automaticky a bezplatně stává členem fanklubu "šestadevadesátek" a zároveň majitelem zelených dupaček s klubovým emblémem. Po několika dnech fungování se koncept jednoznačně osvědčil - nejmladší členové hannoverského klubu by už mohli vytvořit fotbalovou jedenáctku.

Podle Německého fotbalového svazu (DFB) není myšlenka nová. První porodní sál uzpůsobený pro potřeby místního fotbalového klubu prý vznikl v roce 2004 v severoněmeckém Osnabrücku. Zhruba 160 z 1300 narozených dětí na tamní klinice vítá fialově-bílý svět druholigového VfL Osnabrück.

Z opačného konce podporuje fanouškovskou věrnost prvoligový Hamburk. Klub Hamburger SV, za který hrají i Davidové Jarolím a Rozehnal, otevřel v roce 2008 hřbitov pro fanoušky věrné až za hrob.

Vstupní brána na hřbitov má podobu fotbalové branky a na dohled je i hamburský stadion. Hroby údajně pokrývá tráva z hamburského fotbalového stadionu HSH Nordbank Arena.

Související