Fotbalisté Teplic na poslední chvíli v zápase se Slováckem odvrátili třetí bodovou ztrátu za sebou a v duelu 21. kola vyhráli 2:1. Utkání museli pracně otáčet v poslední desetiminutovce poté, co bránící Slovácko v 79. minutě šlo do vedení po brance Lukáše Fujerika. Teplicím se vyplatilo pozdní nasazení útočníka Libora Doška. V 82. minutě si jeho střelu srazil do vlastní branky Němčický a v poslední minutě Došek sám rozhodl přesnou hlavičkou.

Teplický trenér Jiří Plíšek po úspěšném obratu připustil, že mu zápas pořádně pocuchal nervy. "Byl to infarktový zápas, každý na naší lavičce by mohl aspirovat na nějaké zkoušky srdce. Kdybychom prohráli, byli bychom pod mnohem větším tlakem. Za námi číhají Plzeň nebo Ostrava. Takže tohle vítězství pro nás má obrovskou cenu," uvedl Plíšek.

Zklamání bylo znát na kouči Slovácka Josefu Mazurovi, jehož tým nebyl daleko od druhé výhry za sebou, přestože se většinu utkání jen bránil. "Ve druhém poločase nás Teplice zatlačily. My bychom byli rádi i za bod, ale dali jsme šťastný gól. Závěr Teplic byl drtivý, vyhrály zaslouženě," řekl Mazura.

Matula na jaře dohrál

Nepřijemnou zprávou pro teplický klub je, že dodatečné lékařské vyšetření u obránce Milana Matuly odhalilo zlomenou spánkovou kost. Zranění si pětadvacetiletý fotbalista způsobil ve vzdušném souboji se slávistou Petrem Jandou v 19. kole. Matula bude kvůli zranění bez fotbalu minimálně šest týdnů.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)

Branky: 82. vlastní Němčický, 90. Došek - 79. Fujerik. Rozhodčí: K. Hrubeš - Filípek, Vysloužil. ŽK: Kuncl, Kordula, Filipko (všichni Slovácko). Diváci: 4480.

Teplice: Slavík - Vidlička, Klein, Rosa, Siva (81. Došek) - Zoubele (66. Verbíř), Vachoušek, Ljevakovič, Stožický - Vondrášek, Mahmutovič (75. Veverka). Trenér: Plíšek.

Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik, Kordula, Perůtka, Urbánek (28. Cléber) - Nestorovski (64. Valenta), Ondřejka (87. Švancara). Trenér: Mazura.

1. Sparta 21 11 10 0 27:9 43
2. Teplice 21 12 7 2 35:20 43
3. Jablonec 21 12 5 4 24:17 41
4. Ostrava 21 11 6 4 31:18 39
5. Plzeň 21 11 6 4 29:17 39
6. Slavia 21 8 7 6 26:21 31