Trenér argentinské fotbalové reprezentace Diego Maradona se rozhodl 76 dní před startem mistrovství světa změnit hru svého týmu, aby mohl co nejvíce těžit z vynikající formy Lionela Messiho. Barcelonské hvězdě chce postavit systém na míru podobně, jako je tomu v jeho klubu.

Nejlepší hráč za minulý rok Messi je nejzářivější hvězdou současného fotbalu a útočí na Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce Evropy, když v 34 zápasech této sezony vstřelil 25 gólů. V národních barvách však stále zůstává za očekáváním a dosud se střelecky prosadil pouze třináctkrát z 45 duelů. I proto, že v reprezentačním dresu plní jiné úkoly než v Barceloně.

"Pokud budu muset změnit naši taktiku, aby mohl hrát lépe, tak ji změním," řekl Maradona ve čtvrtečním rozhovoru pro argentinskou rozhlasovou stanici Cooperativa. "S hráči, jaké máme k dispozici, by nemělo být problémem, aby Messi herně explodoval i na světovém šampionátu," dodal.

Maradona navštívil Messiho a rozhodl se pro změnu

Maradona se ke změně systému rozhodl po osobním setkáním s Messim během svých návštěv většiny argentinských reprezentantů v Evropě. "Je zcela přesvědčený o tom, co je pro jeho hru nejlepší. A já mu naprosto věřím. Už to není malý Lio, ale Messi. On má odpovědnost na hřišti, proto si zaslouží, aby k tomu měl ty nejlepší podmínky."

Messi v posledních šesti zápasech za Barcelonu vstřelil 11 branek a znovu si vysloužil přirovnání právě ke svému reprezentačnímu trenérovi, který bývá označován za nejlepšího hráče historie. "Pokud by mě měl někdo překonat, chci, aby to byl Argentinec. A pokud by to byl Messi, byla by to pro mě výhra," dodal Maradona.

Související