Bayern, který přivítá v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester United, začal dobře. Po půl hodině hry se trefil chorvatský útočník Olič. Hosté však zápas otočili a připravili mnichovskému velkoklubu první ligovou prohru v Allianz Areně v sezoně. Nejdříve čtyři minuty před přestávkou vyrovnal záložník Träsch a po pěti minutách druhé půle zajistil VfB tři body Rumun Marica.

V důležitém utkání o čelo tabulky zvítězilo Schalke 2:0 v Leverkusenu. Obě branky Schalke dal už během první půlhodiny útočník Kuranyi, který se se 17 trefami posunul do čela tabulky střelců. Svěřenci trenéra Magatha vyhráli počtvrté z posledních pěti utkání. Na kraji obrany domácích, kteří ztrácejí na čelo už pět bodů, odehrál druhý poločas Michal Kadlec a dostal žlutou kartu.

K záchraně se příliš nepřiblížila poslední Hertha, která s Romanem Hubníkem a Jaroslavem Drobným v sestavě doma remizovala 0:0 se čtvrtým Dortmundem. Borussia přišla o třízápasovou vítěznou sérii, kterou mohla prodloužit díky Barriosovi, ale jeho hlavičku v 75. minutě parádním zákrokem zlikvidoval Drobný.

Brémy porazily Norimberk 4:2, poosmé za sebou v lize bodovaly a udržely si páté místo. Skóre otevřel už v první minutě zápasu stoper Mertesacker, který o dvacet minut později náskok zdvojnásobil. Stav prvního poločasu uzavřel třetí trefou záložník Borowski. V druhém poločase ale hosté zabrali a kontaktními góly Frantze a Choupo-Motinga utkání zdramatizovali. Domácí si závěr pohlídali. I přes vyloučení středopolaře Fringse pojistil vedení v nastaveném čase čtvrtým gólem obránce Fritz.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Bayern Mnichov - Stuttgart 1:2 (32. Olič - 41. Träsch, 50. Marica), Brémy - Norimberk 4:2 (1. a 20. Mertesacker, 36. Borowski, 90.+2 Fritz - 47. Frantz, 63. Choupo-Moting z pen.), Hannover - Kolín nad Rýnem 1:4 (81. Cherundolo - 12. a 71. Tošič, 21. Petit, 28. Novakovič z pen.), Hertha Berlín - Dortmund 0:0, Mohuč - Wolfsburg 0:2 (83. a 90.+1 Džeko), Leverkusen - Schalke 0:2 (11. a 27. Kuranyi).

1. Schalke 28 17 7 4 46:22 58
2. Bayern Mnichov 28 16 8 4 55:26 56
3. Leverkusen 28 14 11 3 56:30 53
4. Dortmund 28 14 7 7 46:33 49
5. Brémy 28 13 9 6 58:35 48
6. Hamburk 27 11 11 5 48:32 44
7. Stuttgart 28 11 8 9 41:36 41
8. Frankfurt 28 11 8 9 37:40 41