Pokud Ukrajina nezrychlí výstavbu infrastruktury, může přijít o pořadatelství fotbalového mistrovství v roce 2012 - prohlásil to předseda Evropské fotbalové unie Michel Platini.

"Pokud si Kyjev nepospíší se stavbou stadionu a dalších objektů, mistrovství Evropy se v této zemi konat nebude," vzkázal Platini Ukrajině. Příští týden chce přímo na Ukrajině jedant o současných problémech s nově zvoleným ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem. Práce na kyjevském stadionu, kde se má hrát finále, se podle Platiniho, "nepohnuly ani o centimetr".

Šampionát pořádá Polsko společně s Ukrajinou. Podle dosavadních plánů by se zápasy měly hrát ve čtyřech polských a ve čtyřech ukrajinských městech.

Podle Platiniho by se v krizovém případě na Ukrajině mohlo hrát jen na dvou stadionech, ale pod podmínkou, že jedním z nich bude ten kyjevský. Nicméně právě s ním jsou největší problémy. "Nejlepší by bylo kyjevský stadion strhnout a postavit nový. Ale to už teď není možné," řekl minulý týden Borys Kolesnikov, náměstek předsedy ukrajinské vlády zodpovědný za Euro 2012. Opožďuje se i stavba stadionu ve Lvově. Podle odborníků mají projekty ve Lvově a Kyjevě asi pětiměsíční zpoždění.

V Polsku se zpozdila stavba stadionu ve Vratislavi, kde město na přelomu roku vypovědělo smlouvu firmě, která ho měla vybudovat. Varšava zaostává s modernizací infrastruktury.

Související