Olomoucký brankář Petr Drobisz, kterého šéf klubu Bohemians Praha Karel Kapr a někteří z jeho bývalých či současných hráčů obviňují z uplácení, trvá na své nevině. Drobisz při svém dnešním vystoupení před svazovou disciplinární komisí opět řekl, že s nabídkou údajného třistatisícového úplatku nikdy nikoho neoslovil.

"Před disciplinárkou jsem řekl to, co říkám pořád. Je to tvrzení proti tvrzení a stojím si za svojí pravdou a ta snad zvítězí. Jsem klidný," řekl novinářům Drobisz, když odcházel z jednání komise.

Než dnes vstoupil do místnosti, kde komise zasedá, došlo k jeho zajímavému setkání s Davidem Zoubkem a Markem Kinclem, kteří loni hájili barvy pražského klubu a nyní se svým svědectvím stojí proti olomouckému brankáři. "Pozdravili jsme se, ze slušnosti. Nebylo to nic pozitivního," popsal Drobisz setkání se svými protivníky.

Podle nich Drobisz loni v květnu po vzájemném utkání předal bývalému kapitánovi Bohemians Praha Miroslavu Obermajerovi obálku se třemi sty tisíci korun, které měli hráči soupeře dostat za úmyslnou prohru, aby Olomouci pomohli ke čtvrtému místu v lize a s ním spojené účasti v Evropské lize. Obermajer tvrdí, že pak peníze předal Zoubkovi a ten je posléze přesměroval ke Kaprovi.

Hráči Bohemians v čele s Romanem Dobešem tvrdí, že Drobisz právě Dobeše, svého někdejšího spoluhráče ze Synotu Staré Město, kontaktoval už v týdnu před utkáním s nabídkou úplatku.

"Jestli jsme se (s Dobešem) hecli, nevím, už nejsem schopný si to vybavit. Hráli jsme spolu v jednom týmu a jestli jsme se hecli před zápasem, tak by to nebylo nic divného. Určitě jsem nikoho nekontaktoval s nějakým úplatkem," prohlásil Drobisz.

Drobisz odmítl i konstrukci s údajným předáním obálky Obermajerovi těsně po zápase. "Nevím, kde to vzali a proč to vzali. Jediné, co můžu říct, je to, že to není pravda. Zaráží mě, že se něco takového vůbec může stát," prohlásil olomoucký brankář.

"Není příjemné s tím žít. Zkoušel jsem přemýšlet nad tím, proč to vytáhli, ale to bych se musel zbláznit. Jediná věc, která mě napadla, byla ta, že jsem dřív měl problémy s panem Hastíkem," připomněl Drobisz několik let starou kauzu, v níž jej ředitel tehdejšího Synotu Jaroslav Hastík obvinil, že úmyslně pustil několik gólů. Aféra však vyzněla do ztracena, Drobiszovi nikdy nic nebylo prokázáno.

Drobisz dnes nevyloučil možnost, že absolvuje výpověď na detektoru lži, což navrhuje disciplinární komise, a zástupci Bohemians i jeho hráči takovou možnost vítají. "Musím se poradit s právním zástupcem, uvidíme. A vzájemná konfrontace? Také je to varianta, nemám s tím problém," uvedl Drobisz.

Související