Fotbalisté Jablonce vybojovali v prvním čtvrtfinálovém zápase Ondrášovka Cupu výhru 3:1 na půdě Teplic a odvetu absolvují příští týden ve velmi slibné pozici. O výhru hostí se postarali už v první půli Jarolím, Krejčí a Lafata, za domácí snižoval Vondrášek. Zraněními zdecimované Teplice začaly hrát solidní fotbal až v závěrečné půlhodině, ale manko už nesmazaly.

Dvoubrankový náskok ze hřiště soupeře veze i Olomouc, která vyhrála v Liberci 2:0. Oba góly Hanáků vstřelil v rozpětí sedmi minut prvního poločasu Šultes.

V posledním dnešním zápase Plzeň přehrála Příbram 1:0. V nepříliš pohledném utkání zajistil domácím vítězství minutu před koncem prvního dějství Bakoš. V ofenzivě neškodní hosté se na odpověď nezmohli.

Zítra od 19 hodin se hraje poslední čtvrtfinále mezi Slavií a Spartou.

Ondrášovka Cup - čtvrtfinále - první zápasy:

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 0:2 (0:2)
Branky: 30. a 36. Šultes. Rozhodčí: Adam - Chytil, Hojsík. ŽK: Kelič, Papoušek, Dočkal - Kaščák, Komárek. Diváci: 1523.

Liberec: Zich - Zeman, Polák (41. Frejlach), Dejmek, Vulin - Dočkal, Kelič, Vácha, Papoušek (82. Smetana) - Diviš (58. Vojta), Nezmar. Trenér: Petřík.
Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický - Nuc (69. Schulmeister), Kaščák, Rossi, Bajer (90. Hořava) - Ordoš, Šultes (78. Onofrej). Trenér: Psotka.

Viktoria Plzeň - FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 44. Bakoš. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Urban. ŽK: Střihavka, Bakoš, Horváth - Šmejkal, Hušbauer, Huňa. Diváci: 1349.

Plzeň: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář (86. Jiráček), Rýdel, Horváth, Rezek (73. Střihavka) - Bakoš. Trenér: Vrba.
Příbram: Rondzik - Plašil, Nohýnek, Štochl, Šmejkal - Huňa, Hušbauer (90+2. Fantiš), Tarczal, Borek, Pleško (70. Klesa) - Rodrigues (61. Wágner). Trenér: Marko.

FK Teplice - FK Jablonec 1:3 (1:3)
Branky: 32. Vondrášek - 22. Jarolím, 31. Krejčí, 40. Lafata. Rozhodčí: Hrubeš - Teuber, Štěrba. ŽK: Došek - Zábojník, Frydrych. Diváci: 1610.

Teplice: Grigar - Vidlička, Klein, Rosa, Siva - Verbíř (69. Gašparík), Doležal (64. Kalivoda), Vachoušek, Veverka (46. Došek) - Vondrášek, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.
Jablonec: Frydrych - Zábojník (76. Huber), Drsek, Krejčí, Jablonský (86. Kocourek) - Michálek, Eliáš, Pavlík, Loučka, Jarolím - Lafata (82. Pekhart). Trenér: Komňacký.