Fotbalisté Olomouce si nenechali uniknout postup do semifinále Ondrášovka Cupu. Po vítězství 2:0 v Liberci dnes severočeský celek zdolali i v domácí odvetě, když nejtěsnější výhru jim přesnou hlavičkou z 21. minuty zajistil obránce Martin Komárek. Slovan bez šesti marodů postup Sigmě nijak nezkomplikoval.

Vedle několika zraněných Liberec postrádal i větší zápal pro věc. Snad jen vyjma úvodní desetiminutovky. To byli Severočeši aktivnější, ale Olomouc své vápno proti jejich výpadům bez potíží ubránila.

Sigma po čtvrthodině vystrčila drápky nepříjemnou ránou Hubníka, kterou brankář Zich s námahou zneškodnil. Na hlavičku Komárka, který se přesně opřel do Bajerova rohu, už byl ale o pět minut později krátký i on. Rébus čtvrtfinálového dvojzápasu byl vyřešen.

Gól jakoby Severočechům sebral i víru v postup. Potřebovali dát minimálně tři branky, ale náznakem se do přestávky nepřiblížili ani jedné.

Mírnou převahu hosté obnovili v úvodu druhé půle. Vácha mohl po zmatku uvnitř pokutového území dokonce srovnat, ale jeho střelu v 55. minutě olomoucká obrana odvrátila kousek před brankovou čárou.

To bylo z obou stran takřka vše. Zbytek zápasu se odbyl a odbojoval ve středu hřiště, Olomouc si však opratě utkání podržela až do konce pevně v rukou.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 21. Komárek. Rozhodčí: Kovařík - Pelikán, Marek. ŽK: Kaščák - Papoušek, Vojta, Polák, Nezmar, Dočkal. Diváci: 1678. První zápas: 2:0, postupuje Olomouc.

Sestavy:

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Komárek, Machalický - Kaščák, Rossi - Bajer, Hořava (83. Navrátil), Šultes (85. Petr) - Hubník (66. Schulmeister). Trenér: Psotka.

Liberec: Zich - Zeman, Polák, Kelič, Janů - Dočkal, Vácha, Papoušek (46. Vojta), Liška - Nezmar (80. Soběslav), Diviš. Trenér: Petřík.

Související