Fotbaloví mladíci už vědí s kým se poperou o úspěch na květnovém mistrovství Evropy hráčů do 17 let v Lichtenštejnsku. Los ve Vaudzu jim určil soupeře: obhájce titulu z Turecka, Řecko a Anglii. Šampionát se odehraje od 18. do 30. května.

Češi se na mistrovství představí po čtyřech letech, naposledy družstvo vedené Jakubem Dovalilem získalo stříbro v Lucembursku. Trenérovi reprezentace Jiřímu Štolovi, jehož tým si postup zajistil v březnu při kvalifikaci na jižní Moravě, se téměř stoprocentně splnilo přání, protože chtěl ve skupině Řeky a Angličany. Pouze místo Turecka si přál Francii.

"Vyšlo to ze dvou třetin. Druhá skupina se zdá být hodně našlapaná, ale to neznamená, že nás čeká lehká práce," uvedl na svazových internetových stránkách Štol. "Vždyť Anglie jako jediná ze všech prošla oběma fázemi kvalifikace bez ztráty bodu, když šestkrát vyhrála. Turci dokázali postoupit ze skupiny, která se hrála ve Francii, a Řecko v kvalifikaci neprohrálo," vypočítal Štol.

Ve druhé skupině se poměří právě Francie, která se na mistrovství dostala až poté, co své místo přenechalo domácí Lichtenštejnsko, Španělsko, Portugalsko a Švýcarsko.

Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do semifinále, které je na programu 27. května, finále se odehraje o tři dny později. Devět z patnácti zápasů se uskuteční na hlavním stadionu ve Vaduzu, kde se letos 12. října v kvalifikaci o mistrovství Evropy představí česká reprezentace. Další zápasy hostí město Eschen-Mauren.

Související