Obrovská úleva a radost byly patrné na kapitánovi fotbalistů Hamburku Davidu Jarolímovi poté, co jeho tým ve čtvrtek postoupil přes Standard Lutych do semifinále Evropské ligy. Tam na bundesligový klub čeká anglický Fulham a Jarolím věří, že na rozdíl od loňska Hamburk boj o postup do finále zvládne. Tím spíš, že závěrečný souboj o druhou nejvýznamnější klubovou trofej v Evropě bude hostit právě Hamburk.

"Finále se hraje u nás, takže momentálně je to určitě náš cíl, protože jsme tomu blízko," řekl Jarolím ČTK v noci po zápase v Belgii, který jeho tým s přehledem vyhrál 3:1.

"Podruhé za sebou jsme v semifinále a já doufám, že se nám podaří další krok a postoupíme konečně do toho finále," pokračoval český reprezentant. "Ten loňský rok byl pro nás smutný, když jsme vypadli v semifinále. Doufám, že se nám to letos vrátí a že dokážeme postoupit dál," uvedl s připomínkou loňského vyřazení od Brém po výsledcích 1:0 a 2:3.

Před soubojem s Fulhamem je rád, že sérii zahájí Hamburk doma. "To se zatím ukázalo, že to je pro nás lepší, takže doufám, že to zase potvrdíme," řekl Jarolím.

Před Lutychem totiž podobným způsobem Hamburk vyřadil i Anderlecht, pročež klub dostal od některých médií přezdívku "Kat Belgičanů", a o kolo dříve nizozemský PSV Eindhoven. "Byli to nepříjemní soupeři, účastníci Ligy mistrů," připomněl Jarolím. "Ale předvedli jsme dobrý výkon a postoupili zaslouženě," dodal.

Postup v pohárové soutěži je pro něj důležitý i vzhledem k tomu, že v bundeslize se Hamburku v poslední době nedaří a po čtyřech zápasech bez výhry je šestý. "Potřebovali jsme nějaký úspěch," potvrdil Jarolím.

Související