Kniha autoportrétů čtyřiceti fotbalistů a trenérů anglické ligy se prodala v charitativní aukci za 32 000 liber (910 000 korun). Částka, kterou za knihu The Art of Football (Fotbalové umění) zaplatil neznámý zájemce, půjde podle agentury Reuters na konto charitativní nadace Nordoff Robbins.

U každého portrétu je připojen podpis autora a komentář grafoložky Emmy Bacheové, která kresbu a autogram analyzovala. O obrázku Wayna Rooneyho (na snímku u článku) například napsala, že je podobný stylu Pabla Picassa a podpis útočníka Manchesteru United ukazuje upřímnost, odhodlání a sebekritiku.

U kresby kapitána Liverpoolu Stevena Gerrarda zase uvedla, že si namaloval příliš dlouhý krk proto, aby za všech okolností věděl, co se kolem něj děje. "Je typický pozorovatel a osobnost za všech okolností," uvedla.

Do knihy přispěli mimo jiné trenér Manchesteru United Alex Ferguson, jeho bývalý svěřenec Eric Cantona, kouč Chelsea Carlo Ancelotti, útočník tohoto londýnského celku Didier Drogba, kapitán Arsenalu Cesc Fábregas nebo útočník United Michael Owen.

Související