Forbes píše, že nejvíc vydělává David Beckham, záložník Los Angeles, nyní hostující v AC Milán. Podle magazínu si ročně přijde na 40 milionů dolarů (přes 763 milionů korun), především díky sponzorským smlouvám a reklamě. Neúčast na mistrovství světa v JAR, kde bude chybět kvůli přetržené achillovce, však může podle agentury AP jeho příjmy z marketingu oslabit.

Za Beckhamem podle Forbesu následují nejdražší fotbalista historie Portugalec Cristiano Ronaldo s ročním příjmem 30 milionů dolarů (přes 572 milionů korun) a další hvězda Realu Madrid Brazilec Kaká (25 milionů dolarů/přes 477 milionů korun).

France Football publikoval úplně jiné pořadí 

Pořadí Forbesu se však neshoduje s finančním žebříčkem, který před měsícem zveřejnil magazín France Football. Podle jeho informací sesadil Beckhama z první pozice nejlepší hráč loňského roku Lionel Messi z Barcelony. Argentinský reprezentant si podle renomovaného fotbalového časopisu v tomto ročníku vydělá 33 milionů eur (přes 838 milionů korun podle aktuálního kurzu). Beckhama zařadil France Football s příjmem 30,4 milionu eur (přes 772 milionů korun) na druhé místo.

V pořadí, které sestavil Forbes, je Messi až šestý 

V žebříčku Forbesu naopak zaujímá Messi až šesté místo s částkou 20 milionů dolarů (381 milionů korun).

"Náš seznam zahrnuje platy a prémie hráčů, příjmy od sponzorů. Byl sestaven na základě průzkumu v klubech a evidovaných reklamních smluv. Mluvili jsme také s agenty a fotbalovými experty v Evropě i USA," řekla agentuře AP redaktorka Forbesu Christina Settimiová.

Nejlépe vydělávající fotbalisté podle magazínu Forbes (v milionech dolarů):

1. David Beckham (Angl./Los Angeles) 40,0, 2. Cristiano Ronaldo (Portug./Real Madrid) 30,0, 3. Kaká (Braz./Real Madrid) a Ronaldinho (Braz./AC Milán) oba 25,0, 5. Thierry Henry (Fr./Barcelona) 24,0, 6. Lionel Messi (Braz./Barcelona) 20,0, 7. Frank Lampard 17,0, 8. John Terry (oba Angl./Chelsea) a Zlatan Ibrahimovic (Švéd./Barcelona) 16,0, 10. Steven Gerrard (Angl./Liverpool) 15,0.

Související