Fotbalisté Interu Milán porazili v italské lize Bergamo 3:1, počtvrté za sebou na svém stadionu v domácí soutěži zvítězili a posunuli se do čela tabulky o dva body před AS Řím. Ten má však k dobru nedělní zápas se Sampdorií Janov.

Úřadující mistr nakonec zopakoval stejně vysoké úterní vítězství nad Barcelonou v úvodním semifinále Ligy mistrů, ale vstup do zápasu se mu na stadionu Giuseppeho Meazzy nepovedl. Hosty poslal do vedení už v páté minutě nejlepší střelec týmu Tiribocchi, který přesně zakončil rychlý kontr.

Inter ale dokázal do poločasu zápas otočit. Ve 24. minutě vyrovnal povedeným lobem argentinský útočník Milito. Nejlepší střelec "Nerazzurri" vstřelil dvacátou ligovou branku v sezoně. O devět minut později poslal domácí do vedení talentovaný keňský záložník Mariga svou premiérovou brankou za milánský klub od únorového příchodu z Parmy.

Dvanáct minut před koncem uzavřel skóre povedenou dalekonosnou ranou obránce Chivu. Devětadvacetiletý Rumun, jenž po fraktuře lebky stále hraje v ochranné masce, se dočkal první branky během svého tříletého působení v milánském klubu.

Barcelonu táhl Henry a Ibrahimovic

Fotbalisté Barcelony porazili ve španělské lize poslední Xerez 3:1, podeváté za sebou na svém hřišti v domácím soutěži zvítězili a vedou tabulku o čtyři body před Realem Madrid. Ten má k dobru večerní zápas se Zaragozou.

Úřadující mistr, který bude na Nou Campu ve středečním odvetném semifinále Ligy mistrů proti Interu Milán dohánět dvoubrankovou ztrátu, zpočátku nepůsobil proti nováčkovi suverénním dojmem i proto, že největší hvězda Lionel Messi začala zápas pouze na lavičce.

Skóre otevřel ve 14. minutě po individuální akci křídelní záložník Jeffrén. O deset minut později zdvojnásobil náskok katalánského velkoklubu Francouz Henry po přesné Ibrahimovicově přihrávce a zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezoně.

Už o minutu později zdramatizoval zápas hostující útočník Barmejo, který jedenáctým ligovým gólem v sezoně potrestal chybu domácí obrany.

Barceloně vyšel nástup do druhého poločasu a po deseti minutách navýšil vedení švédský útočník Ibrahimovic, kterému na šestnáctou ligovou branku v sezoně ideálně nahrál středopolař Pobřeží slonoviny Yaya Touré.

Ve vyhrocených závěrečných minutách zápasu neudrželi hostující fotbalisté nervy a po ostrých zákrocích dostali červenou kartu Orellana a Alustiza.

Fotbalisté Realu Madrid ve večerním zápase v Zaragoze vyhráli 2:1 a opět se téměř dotáhli na Barcelonu. Ztrácejí jediný bod.

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

FC Barcelona - Xerez 3:1 (14. Jeffrén, 24. Henry, 56. Ibrahimovic - 25. Bermejo), Zaragoza - Real Madrid 1:2 (61. Colunga - 50. Raúl, 82. Kaká).

1. FC Barcelona 34 27 6 1 83:20 87

2. Real Madrid 34 28 2 4 89:30 86

3. Valencie 33 17 8 8 52:37 59

4. Mallorca 33 16 7 10 52 33 16 7 10 52 :37 55